9 listopada 2007 08:01

Dani Andrada pod dachem jaskini Ali Baba

Ile to już dróg powstało w kameralnej jaskini Ali Baba w Rodellar? A raczej kombinacji… Wszystko za sprawą hiszpańskiego specjalisty od mocnych, sportowych dróg, Daniego Andrady (Boreal, Petzl, Prana). Zaczęło się od boulderowych Ali baba 8c+ i Hulk 8c (Hulk extension to już 8c+), z połączenia których powstała z kolei Ali Hulk 9a. Siłowe pasaże, biegnące niskim dachem jaskini, pozwalają spokojnie na „bezpieczną” wspinaczkę bez liny. Potem przyszła kolej na Ali Hulk extension 9a+. I wreszcie najnowsza i zarazem najdłuższa (ale czy ostatnia?) propozycja Andrady. To nic innego jak Ali Hulk extension ze startem z siedzenia, wyceniona na 9b.

Inni mocni to Dave Graham (Five Ten, Prana, Beal, Petzl), który jak zawsze sprawnie i szybko poradził sobie z dwoma „ósemkami c” na ścianie Bauhaus, w rejonie Rifle (USA). To Stockboys Revenge 8c+ RP (4.próba) i Benign Intervention 8c RP (2.próba).

Młodziutki Niemiec, David Firnenburg (12 lat) z wakacji na Majorce przywiózł poza 8a RP, 7c+ OS i pełnym workiem „siódemek b/b+” OS, te dwie najlepsze; Football fan 8a OS i Odissy 8b RP.

Na koniec dwie Panie. Maja Vidmar, która ostatnio zadziwia wyśmienitą formą w Pucharze Świata (news), wyprzedzając w klasyfikacji generalnej samą mistrzynię Angelę Eiter, poprowadziła kilka dni temu na rodzimej Misja Pec, Kaj ti je deklica 8b+ RP. Linię o tej samej trudności pokonała Mariona Marti. Tym razem hiszpańska Siurana i droga Kaleo Borroca RP.

Brunka

Źródła: 8a.nu

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum