13 sierpnia 2007 08:01

Edyta Ropek siódma w Pucharze Świata w Xining

Aktualna mistrzyni Polski we wspinaczce – Edyta Ropek, zawodniczka BERGSON Team – Five Ten MKS Tarnovia, zajęła siódmą pozycję w Pucharze Świata we wspinaczce sportowej w chińskiej prowincji Qinghai. Edyta plasuje się obecnie na czwartej pozycji klasyfikacji Pucharu Świata 2007.

W sobotę, 11 sierpnia, w chińskiej miejscowości Xining rozegrana została piąta eliminacja tegorocznego Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinania na czas. Nasz kraj, jako jedyna, reprezentowała Edyta Ropek (BERGSON Team – Five Ten, MKS Tarnovia). W rywalizacji kobiet udział wzięło 20 światowej klasy zawodniczek z ośmiu państw. Edycie bez problemu udało się przejść przez rundę eliminacyjną, w której uzyskała piąty czas. Dzięki temu w 1/8 finału rozstawiona była w parze ze słabsza zawodniczką z Szwajcarii – Niną Caprez. Planowane na niedzielę finały czasówek, zostały przełożone na sobotnie popołudnie, co było sporym zaskoczeniem dla wielu zawodniczek. Edyta pokonała rywalkę w biegach w szesnastce, i w kolejnej rundzie przyszło się jej zmierzyć z Rosjanką Tatianą Rouigą. Biegi ćwierćfinałowe okazały się pechowe dla Polki. Edyta w jednym z biegów popełniła błąd i odpadła od ściany. W locie, ostatkiem sił, złapała się chwytów, dzięki czemu udało się jej utrzymać i skończyć drogę z czasem kwalifikującym ją do zajęcia siódmej pozycji. Do pokonania reprezentantki Rosji naszej zawodniczce zabrakło dwóch sekund. Niewielkim pocieszeniem może być fakt, że Tatiana Ruiga wygrała całe zawody, nie dając szans rywalkom w kolejnych rundach.

Edyta obecnie plasuje się na czwartym miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata 2007. Do trzeciej obecnie Walentyny Juriny traci cztery punkty. Polska w klasyfikacji państw, dzięki wynikom naszych zawodników, po pięciu eliminacjach Pucharu Świata, zajmuje czwartą pozycję.

Kolejną imprezą w kalendarzu zawodniczki BERGSON Team – Five Ten są planowane na połowę września Mistrzostwa Świata w Hiszpańskim Aviles. Ostatnia eliminacja Pucharu Świata rozegrana zostanie pod koniec września w Belgijskim Puurs.

Wyniki eliminacji Pucharu Świata w Xining:

1. Tatiana Ruiga (Rosja)
2. Anna Saulewicz (Rosja)
3. Walentyna Jurina (Rosja)

7. Edyta Ropek (Polska)

Klasyfikacja Pucharu Świata 2007 we wspinaczce na czas:
1. Tatiana Ruiga (Rosja)
2. Anna Saulewicz (Rosja)
3. Walentyna Jurina (Rosja)
4. Edyta Ropek (Polska)

Wyniki Pucharu Świata w Chinach.

Federacja IFSC:

Strona Edyty Ropek.

Arkadiusz Kamiński (www.laroca.pl, www.bergson.pl )
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum