28 czerwca 2007 08:01

Christian Bindhammer na Hotel Supramonte

Christian Bindhammer w towarzystwie Damaris Knorr poprowadził słynną Hotel Supramonte 8b na Sardynii.

Droga znajdująca się w wąwozie Gorropu Gorge została wytyczona w 1998 roku przez Włochów Rolando Larchera i Roberto Vigianiego. Na 400 przewieszonych metrach można napotkać następujące trudności: 7b+, 7c+, 8b, 8a+, 8b, 7c, 7a+, 7b+, 7b, 7b, 6b. Linia na 10 wyciągach jest wyposażona w 64 spity i 22 kotwy na stanowiskach.

Przejście Hotelu było od dawna marzeniem Christiana. Ale chciał zrealizować je w najlepszym stylu, tzn. OS w jednym dniu. Jego nadzieje były tym większe, że udało mu się w ubiegłym roku pokonał trudne wielowyciągówki Kein Wasser kein Mond 9+/10- i New Age 10-.


Christian Bindhammer na ” Hotel Supramonte”
(fot. Raimund Knorr/climbing.de)

Niestety planu nie udało się zrealizować. Co prawda przeszedł OS najtrudniejszy trzeci wyciąg drogi (8b), ale zatrzymał go następny troszkę łatwiejszy (8a+). Po rozpoznaniu kilku łatwiejszych wyciągów i fatalnym locie, który zaowocował odnowieniem się starej kontuzji kostki, Christian postanowił zjechać.

Pod drogę wrócili po pięciu dniach i tym razem wszystko poszło zgodnie z planem – po 9 godzinach wspinaczki skończyli Hotel Supramonte.

Następnym celem Christiana są drogi w Ratikonie…

Mysza

Źródła: climbing.de

Hotel Supramonte cały czas czeka na autora przejścia OS, w 2005 roku angielski team Steve McClure i Gareth Parry, przeszedł droge w stylu flash, patrz news.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum