17 października 2006 08:01

Polska ekipa w górach Qonglai

W chińskiej prowincji Siczuan rozpoczęła działalność szczecińsko-karkonoska wyprawa w góry Qonglai. Oto pierwsze wieści z Chin:

Właśnie dojechaliśmy z Sokołem do Rilong. Rutek niestety musiał się zaopiekować naszym cargiem w Cheng Du… Mamy za soba pierwszy rekonesans w dolinie. To co ujrzeliśmy przerosło nasze oczekiwania. Dolina jest bardzo słabo wyeksplorowana, ściany przepiękne i z łatwym dostępem! Wraz z Sokołem padliśmy pod urokiem Se’erdenqpu 5592 m n.p.m. gdy tylko wyłoniła się zza chmur!


Se’erdenqpu 5592 m n.p.m. (fot. Marcin Tomaszewski)

Góra jest dziewicza, nie mówiąc już o widocznej na zdjęciu zachodniej ścianie około 1000 m). Wypatrzyliśmy na niej ciąg w miarę klasycznych formacji (skała+lód) dających szanse na alpejską przymiarkę w prawej części ściany! Więc czemu nie spróbować ;-) !!!

W tej chwili w ścianie wiszą dwa koreańskie zespoły robiące łeb w łeb obok siebie dwie bigwallowe drogi w ciężkim stylu. Ich baza wygląda trochę jak nasz tabor plus komputery i inne nowinki! No nic, śmiesznie skontrastujemy to naszym przcupniętym na uboczu małym, pomarańczowym namiocikiem.


Zachodnia ściana Se’erdenqpu 5592 m n.p.m. (fot. Marcin Tomaszewski)

Pakujemy typowy tatrzańsko-zimowy zestaw z alpejską wkładka ;-) Po powrocie opowiemy Wam dokładnie jakie tutaj są możliwości eksploracji. I najważniejsze, tutaj można przyjechać już za ok. 3000 zł od osoby!!! A naprawdę warto!!
Trzymajcie kciuki!

Sponsor wyprawy:

Polski Związek Alpinizmu

Skład wyprawy:

Marcin Rutkowski "Rutek" Grupa karkonoska GOPR

Andrzej Sokołowski "Sokół" Karkonosz

Marcin Tomaszewski "Yeti" Marmot Team

 

Rutek, Sokół, Yeti (Marmot Team)

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    No to trzymamy kciuki... [1]
    ... i wracajcie bezpiecznie. Pozdrawiam

    17-10-2006
    yabende