22 maja 2006 08:01

Drezno – II edycja Puchar Świata na trudność i czas

W Dreźnie odbyła się, 19-20 V, II edycja Pucharu Świata na trudność i czas. Rozgrywane na wolnym powietrzu zawody nie miały szczęścia do pogody, która pokrzyżowała plany organizatorom. Z powodu silnej wichury i opadów deszczu nie rozegrano finału na trudność i o ostatecznych rozstrzygnięciach zadecydowały wyniki półfinału.

Najlepszy wynik osiągnął młodziutki David Lama, o kilka przechwytów pokonując konkurentów! Dla Lamy to dopiero drugi start w seniorskim pucharze – w Puurs zajął 2. miejsce. Swoboda i pewność z jaką się wspina wskazują, że 16-latek na lata zagości w pucharowej czołówce. O jego talencie wiedzieli wszyscy ale siła z jaką wtargnął do dorosłego wspinania jest zdumiewająca! David już prowadzi w klasyfikacji generalnej – ciekawe za ile lat odda przewodnictwo…

Drugie miejsce zajął Francuz Sylvian Millet, a trzecie przebojowy Holender Jorg Verhoeven. Niespodzianką jest wysoka pozycja Niemca Markusa Hoppe oraz Francuza Mickaela Fusliera, którzy w poprzedniej edycji zajęli miejsca tuż przed Marcinem Wszołkiem… Kolejny nieudany start zanotował natomiast Hiszpan Patxi Usobiaga (12), ze swej próby również nie może być zadowolony jego reprezentacyjny kolega Ramon Julian (22).

Wśród pań konkurencja była bardziej wyrównana, chociaż tradycyjnie Angela Eiter pokazała klasę, jako jedyna kończąc półfinałową drogę i tym samym zapewniając sobie kolejny sukces w PŚ.

Wśród naszych reprezentantów najlepszy wynik na trudność zanotowała Kinga Ociepka, która przebrnęła przez kwalifikacje i w półfinale zajęła 26. miejsce. Marcin Wszołek był 29, a Tomek Oleksy 33.

Tradycyjnie Tomek błyskotliwie walczył w czasówce ostatecznie zajmując 4. miejsce. W czasówce pań Edyta Ropek była piąta. Warto wspomnieć, że w zawodach na czas wzięlo udział 13 zawodników i 7 zawodniczek.

Trudność mężczyźni
1. Lama David AUT
2. Millet Sylvain FRA
3. Verhoeven Jorg NED
Trudność kobiety
1. Eiter Angela AUT
2. Levet Sandrine FRA
3. Sarkany Muriel BEL
Czas mężczyźni
1. Vaytsekhovsky Evgeny RUS
2. Sinitsyn Sergey RUS
3. Peshekhonov Alexander RUS
Czas kobiety
1. Ryepko Olena UKR
2. Ruyga Tatiana RUS
3. Saulevich Anna RUS

Wyniki zawodów.

Wyniki kwalifikacji na trudność panów i pań.

I Edycja Pucharu na trudność, Puurs, 28-29 IV 2006

I edycja Pucharu Świata na czas, Vieliko Tyrnovo, 22-23 IV 2006

Sprocket
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum