2 marca 2006 08:01

Wspinacze chronią Zakrzówek

W ostatnich dniach nadchodzą niepokojące wieści o planach inwestycji na terenie Skałek Twardowskiego, czyli popularnego Zakrzówka.


Zakrzówek z lotu ptaka
fot. Krzysztof Karolczyk/AG/Wyborcza

W lutym Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zawarł porozumienie z inwestorem, który kupił działki na Zakrzówku. Zgodnie z porozumieniem na tych terenach ma powstać wielki teatr letni, ale również obiekty handlowe.

Można się spodziewać, że inwestycje te doprowadzą do zamknięcia Zakrzówka dla wspinaczy lub ograniczenia dostępu do niektórych ścian. Dlatego musimy monitorować plany inwestycyjne i naciskać na korzystne dla nas ustalenia.

Dlatego, mając w pamięci skuteczne akcje społeczne rozpoczęte na naszym portalu: Śmigło dla Tatr (m.in. zmiana ustawy O Ochronie przyrody), czy Wspinanie bez paragrafów (zmiana ustawy o Kulturze Fizycznej) ruszamy z kolejną Wspinacze chronią Zakrzówek.

Inicjatorem akcji "Wspinacze chronią Zakrzówek" jest Klub Wysokogórski w Krakowie. Pierwszym ruchem będzie wysłanie listu z Waszymi podpisami do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Uwaga mamy czas do 12 marca!

Mysza

Na naszym forum powstała również druga inicjatywa Ratujmy Zakrzówek, która jest cennym uzupełnieniem działań naszego środowiska na rzecz utrzymania Zakrzówka. Zapraszamy na ich strony zakrzowek.xhejn.org.

Trochę więcej o sprawie na łamach Gazety Krakowskiej.

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Chyba cos nie tak z ta 'letnoscia' teatru [5]
    Wydaje mi sie, ze notatka jest zbyt samouspokajaca sie. Nie…

    2-03-2006
    jan.nowak1