21 lutego 2006 08:01

Juniorzy w akcji: Ondra, Stranik, Jakubowski

Naszym południowym sąsiadom rośnie, a raczej umacnia się, mocna kadra juniorska. Niesamowity 13-latek Adam Ondra i 15-latek Martin Stranik zapisują na swoim koncie kolejne świetne przejścia.

Zacznijmy od Ondry, niedawno poprowadził swoje pierwsze 8c+ (Alien Carnage, Castillon) teraz do kolekcji dołożył kolejne La leccion (Terradets) i 8b+ llarga traversia del cpita encia.

Ale na tym nie koniec, na feriach, które spędził w Hiszpanii pokonał OS dwie drogi o trudnościach 8b+ (!): Kalea Borroka (Siurana) i o nieznanej nazwie w Montsant. Ponadto przeszedł, również OS, trzy kolejne trudne drogi: Golpe de gas (8b, Adam sugeruje 8a+), Hidrofobia (8b+, Adam sugeruje 8b) i Ramadan (8b).

Drugi z czeskich juniorów Martin Stranik, również spędził ferie w Hiszpanii i przez dwa tygodnie pokonał OS 5 dróg o trudnościach 8a+ i sześć 8a. Poprowadził także, podobnie jak Ondra Kalea Borroka 8b+ w Siuranie, ale w stylu w gorszym niż Ondra, zaledwie RP :).


Szymon Jakubowski na swoim pierwszym 7c RP (fot. vi4.rapanui-climbing.com)

Wyczyny naszych juniorów nie są tak imponujące, ale może powolutku… Szymon Jakubowski, 14 latek z Brzeszcz, na wyjeździe do Kalanek (Calanques) przeszedł RP jedną drogę 7c i OS trzy 7a.

Mysza

Źródła: freakclimbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum