7 stycznia 2006 08:01

Śmigło dla Tatr – czas nowych wyzwań

Gdy trzy lata temu na łamach naszego forum ruszyła akcja “Śmigło dla Tatr” jej główny cel, śmigłowiec dla TOPR-u, wydawał się niemożliwy do osiągnięcia. Ale okazało się, że niemożliwe jest czasami do osiągnięcia.

Organizatorzy:

Teraz TOPR, m.in. dzięki działaniom Akcji, posiada sprawny śmigłowiec “Sokół” wyposażony w sprzęt medyczny kupiony z pieniędzy zebranych przez Akcję, a źródła finasowania TOPR-u zostały wydatnie poszerzone dzięki wywalczonej poprawce do ustawy o ochronie przyrody.

Jako, że główny cel Akcji został osiągnięty organizatorzy postanowili skupić się na działaniach bliższych naszemu środowisku. Akcja Śmigło dla Tatr ożywiła i działa dzięki Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Fundacja uzyskała dwa lata temu status organizacji pożytku publicznego, a co za tym idzie możliwość przyjmowania 1% podatku.

Cele Fundacji są troche szersze od samej Akcji: wymiana asekuracji na drogach tatrzańskich, opieka na taborami i Izbą Pamięci Jerzego Kukuczki. W ubiegłym roku z całej zebranej przez Akcję kwoty, ok. 120 tys., na wyżej wymienione cele przekazano ok. 18 tys.

Zatem do 30 kwietnia macie czas, by w ramach możliwości odpisania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, jaką jest Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, wspomóc jeden z celów fundacji:

  • wymiana asekuracji na tatrzańskich drogach (tytuł przelewu “Tatry bez młotka”),
  • opieka na taborami (tytuł przelewu “Tabory”),
  • Pamięci Jerzego Kukuczki w Istebnej (tytuł przelewu “Kukuczka”),
  • i oczywiście pomoc dla TOPR-u (tytuł przelewu “Śmigło”).
Dane do przelewu:
Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki
ul.Noakowskiego 10/12 00-666 Warszawa (KRS 84062 )

Bank Millennium
04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

Zachęcam serdecznie do wspomagania działań Fundacji, której dzięki Wam udało się już wiele osiągnąć.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum