11 stycznia 2006 08:01

Ondra i Lama wciąż na topie

Rozpoczął się Nowy Rok ale wygląda na to, że rozkład sił w młodzieżowym wspinaniu nie ulegnie zmianie. Zdają się to potwierdzać ostatnie przejścia Austriaka Davida Lamy (16 lat) i Czecha Adama Ondry (13 lat).

David wspaniale zakończył zeszły sezon prowadząc w Hiszpanii 3 drogi o trudnościach 8b+ w stylu OS – Kalea Borroka (Siurana), L-Mens i Extensio… (Montsant). Niezwykłym osiągnięciem jest flash na El Koala 8c w Santa Linya! Już w 2006 roku dodał do tej kolekcji swoją kolejną 8c+ (również Santa Linya), którą pokonał w 2. próbie – sugerując w związku z tym trudności 8c. W tym roku David rozpocznie starty w seniorskim PŚ – czołówka powinna się czuć zagrożona!

Z kolei Adam okres sylwestrowy spędził we Włoszech i Francji. Jeszcze jako 12-latek ustanowił nowy rekord prowadząc Alien Carnage 8c+ w Castillon. Tę w dużej mierze wykutą drogę młody Czech pokonał w 4. próbie. Inne jego przejścia z tego okresu to: Saharaga 8a+ OS (Peillon), Javas 8a+ OS (Andonno), Voyage au bout de la nuit 8b OS (Peillon), Hyaena 8b+ RP (Finale), Urlando contro nel… 8b RP (Andonno), Noi 8b+ RP (Andonno).

Sprocket

Źródła: www.kairn.com, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum