6 czerwca 2005 08:01

"Wspinaczka Skalna", autorstwa Krzysztofa Tretera już w sprzedaży

To nowoczesny podręcznik przeznaczony dla adeptów, a także dla wszystkich, którzy pragną poszerzyć wiedzę i umiejętności o najnowsze techniki wspinaczkowe. W oparciu o doświadczenia Autora, zarówno jako wspinacza, jak i szkoleniowca, powstała książka, która:

 • przedstawia polskie techniki i realia wspinaczki skalnej,
 • zawiera teoretyczną i praktyczną wiedzę konieczną do uprawiania wspinaczki w skałkach,
 • opisuje praktyczne ćwiczenia niezbędne do nabycia podstawowych umiejętności we wspinaczce,
 • gromadzi porady dotyczące doskonalenia wspinaczki,
 • prezentuje podstawowe techniki pokonywania jaskiń
 • uczy udzielania pierwszej pomocy,
 • jest bogato opatrzona zdjęciami z nauki wspinaczki na skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej,
 • ma rekomendacje PZA jako uzupełnienie kursu wspinaczki skałkowej.

RECENZJA

"Fachowych książek o wspinaniu w polskich skałach jest niewiele. Ta książka, napisana przez profesjonalistę, jest godnym polecenia przez Komisje Szkolenia PZA kompendium wiedzy o wspinaczce skałkowej."
Dariusz Porada, Przewodniczący Komisji Szkolenia Polskiego Związku Alpinizmu

"Wspinanie to niełatwa umiejętność. Wymaga lat praktyki i dobrych nauczycieli, a także rzetelnie napisanych i w pełni profesjonalnych podręczników. Wspinaczka skałkowa to bardzo fachowy poradnik. Polecam go nie tylko tym, którzy stawiają pierwsze kroki w skale, ale i tym, którzy chcą pogłębić fachową wiedzę."
Piotr Pustelnik, himalaista, zdobywca dwunastu ośmiotysięczników

"Podręcznik w sposób bardzo przejrzysty gromadzi mnóstwo materiałów rozproszonych w różnych opracowaniach cząstkowych, oferując uaktualnione i spójne informacje."
Janina Wrzak, konsultant techniczny firmy AMC

"Jest to kompendium wiedzy na temat wspinania skalnego, przydatne nie tylko dla początkujących. Autor, polski instruktor, podsumowuje rodzime doświadczenia i korzysta z doświadczeń innych środowisk. Debiutantom polecam podręcznik jako materiał do samokształcenia."
Ludwik Wilczyński, Przewodnik Wysokogórski PSPW-IVBV, Instruktor Alpinizmu PZA

"Z radością witamy nowy podręcznik Wspinaczka skałkowa – erudycyjne, napisane z pasją dzieło Krzysztofa Tretera, wybitnego wspinacza i wieloletniego instruktora PZA. Jego książka zasługuje na poczesne miejsce wśród najlepszych opracowań na temat wspinaczki."
Maciej Popko, taternik, autor podręcznika Alpinizm

"Po latach doczekaliśmy się polskiego opracowania, które jest aktualne, czy wręcz nowoczesne, i w pełni zgodne z polską szkołą wspinaczkowego rzemiosła. Nie jest to jednak wyłącznie elementarz wspinaczki skalnej i każdy szanujący się (i swoje życie) wspinacz powinien się z nią zapoznać."
Ryszard Emilewicz, instruktor wspinaczki skałkowej

"Jest to pierwszy podręcznik wspinaczkowy oparty o polskie realia. Poza olbrzymią wiedzą na tematy związane z technikami wspinaczkowymi, znajduje się tam rozdział dotyczący pierwszej pomocy przedmedycznej, umiejętności od której może zależeć czyjeś zdrowie lub nawet życie. Wiedza zawarta w tej części podręcznika może się okazać bardzo ważna, nie tyko w górach."
Wojciech Moskal, lekarz, ratownik GOPR

"Odpowiedzią na niedosyt literatury wspinaczkowej są często pozycje merytorycznie dalekie od doskonałości. Tym bardziej cieszy fakt, że przygotowania Wspinaczki skałkowej podjął się doświadczony alpinista, jeden z najlepszych szkoleniowców. Powstał dzięki temu nowoczesny, profesjonalny poradnik, stanowiący doskonałe wsparcie nie tylko dla rozpoczynających przygodę z alpinizmem, ale także dla tych, którzy pragną pogłębić i usystematyzować wspinaczkową wiedzę."
Wydawnictwo Góry

Wydawnictwo "Pascal"

Tagi: • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum