2 czerwca 2005 08:01

Rysy, rysy, rysy…

Coraz większą popularnoscią cieszą się drogi prowadzone na własnej protekcji, a w szczególności rysy. 15 maja na Kołoczku działał Paweł Prezes Michalski prowadząc Komin Gwoździa, dla tej drogi zaproponował wycenę VI.2/2+ DDS.


Paweł Michalski na "Kominie Gwoździa" VI.2/2+
(fot. Leszek Wójtowicz)

Niedługo po tym w Rzędkowicach pojawia się Adaś Pustelnik i prowadzi Najtrudniejszą Rysę Świata VI.3 RP DDS (pomiędzy Wielką Basztą a Turnią Lechwora) oraz od bardzo dawna niepowtarzaną przewieszoną Rysę nad Dupą Biskupa VI.2+ DDS RP (Brzuchata Turnia), a także na Studnisku Blood,Sweat and Tears VI.2+ DDS RP. W tym samym dniu Marcin Flower Poznański poprowadził Dupę Biskupa VI.5 RP.


Marcin "Flower" Poznański na "Rysie nad Dupą Biskupa" VI.2+ (fot. arch. Marcin Poznański)

Tydzień później, również w Rzędkowicach, Flower z powodzeniem prowadzi Rysę przez Solidarność VI.2+ RP DDS (Solidarność), następnego dnia Blood,Sweat and Tears VI.2+, zaraz po tym w stylu OS rysę Hainego Medina VI.1+ (Studnisko), którą następnie pokonuje też OS prawie do końca Maciek Ciesielski. Prawie, ponieważ już po trudnościach Maciek omsknął się ze stopni i wykonał mega lot. Autorzy przejść sugeruja podwyższenie wyceny na VI.2. Nie kończąc na tym Marcin Poznański prowadzi Rysę nad Dupą Biskupa VI.2+ RK, która ma dopiero kilka powtórzeń.


Maciek Ciesielski na rysie "Hainego Medina" VI.1+ (VI.2?) (fot. arch. Marcin Poznański)

Oczywiście nie jest to pełne zestawienie rysowych dokonań DDS.

Mysza

Dziękuję Kolarzowi za cenną korektę błędu pokutującego w przewodniku "Jura" Pawła Haciskiego, który błędnie przypisuje nazwę Łabędzi Śpiew drodze nr 49, której właściwa nazwa to Rysa nad Dupą Biskupa.

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Prawie do końca [2]
    "zaraz po tym w stylu OS rysę Hainego Medina VI.1+…

    9-06-2009
    kali