19 maja 2005 08:01

Wyprawa do doliny Miyar

Krzysztof Belczyński alias Krzykacz pilnie(!) poszukuje wspinacza, który chciałby dołączyć do składu wyprawy doliny Miyar (Indie, Himalaje Pardesh). Więcej informacji o rejonie znajdziecie w GÓRY 10/2004.

Oto opis wyprawy:
Expedycja Miyar Valley, Himalaje Pradesh, Północne Indie.
Termin: 20 lipca – 1 wrzesnia 2005
Cel: wytyczenie nowej drogi/eksploracja doliny.

Szczegóły:

Dolina została dopiero niedawno odkryta przez wspinaczy. Znajduje się tam kilkadziesiąt granitowych ścian 400-800 metrów, z których większość nie ma przejścia. Ściany zaczynają się na około 5000-5500 m n.p.m., a szczyty sięgają 6000-6500 m n.p.m. Klimat ponoć dość surowy, wszystkie dotychczasowe raporty donoszą o opadach śniegu, deszczu, mrozie i ogólnie ciężkich warunkach. Podejścia pod ściany najczęściej po lodowcach. Większość doliny jest nadal nie wyeksplorowana (szczególnie boczne odgałęzienia).

Plan jest następujący. Dotrzeć w najszybszy sposób do doliny. Założyć wysoko obóz i ruszyć na rozeznanie. Poszukiwania największej nie zrobionej tam ściany. Później próba puszczenia nowej drogi. Prawdopodobnie w stylu big wallowym (portale, holowanie, itd.) co by móc się wspinać w tamtejszych warunkach.

Skład:

Krzychu Belczyński (KW Toruń), David Kaszlikowski (czekamy na potwierdzenie) + 3 osoba – miło by było mieć kogoś z dobrym alpejskim i mixtowym doświadczeniem. Ja biorę na siebie hakówkę i logistykę wyjazdu. Przypuszczam, że 3 osoba musiałby posiadać około 4000 PLN swoich środków na ten wyjazd (resztę pokryjemy z grantu PZA) + cześć sprzętu wspinaczkowego (minimum 2-3 liny, komplet haków, kości, karabinków + oczywiście pełny górski sprzęt osobisty). Acha i koniecznie mocna psycha: co by ze mną i z Davidem wytrzymać :))).

Znajdzie sie ktos?

Wszelkie pytania proszę kierować bezpośrednio do Krzyśka Belczyńskiego kbelczyn@nmsu.edu phone: usa + 505 646-1699.

Krzysztof Belczyński
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum