30 kwietnia 2005 08:01

Hotel Supramonte prawie OS, a całkiem flash

Angielski team Steve McClure i Gareth Parry dokonał imponującego “prawie” onsightu na legendarnym Hotelu Supramonte.

Droga znajdująca się w Gorropu Gorge (Sardynia) została wytyczona w 1998 roku przez Włochów Rolando Larchera i Roberto Vigianiego. Na 400 przewieszonych metrach można napotkać następujące trudności: 7b+, 7c+, 8b, 8a+, 8b, 7c, 7a+, 7b+, 7b, 7b, 6b. Jest wyposażona w 64 spity na wyciągach i 22 kotwy na stanowiskach.

Pierwszego dnia Gareth przeszedł OS dwa pierwsze wyciągi, Steve przeszedł je czysto na drugiego. Przy czym drugi wydał im się jednak bliższy 8a. Następnego dnia odpoczywali. Kolejny dzień należał do Steve’a, który przeszedł OS najtrudniejszy wyciąg drogi 8b i następny 8a+. Gareth oba następnie pokonał w stylu RP. Potem zjazd na ziemię.


Steve McClure i Gareth Parry na “Hotelu Supramonte” (fot. planetfear)

Po małpowaniu, rozgrzewka na wyciągu 7c+, który dla Garetha okazał sie zbyt trudny i “tricky” do pokonania OS. Dzięki podpowiedziom Garetha wyciąg pokonał w stylu flash Steve. Według nich było to solidne 8a. Kolejne dwa wyciągi (7c, 7b) wyprowadziły ich do półki odpoczynkowej. Następnie z dużym wysiłkiem, ale OS pokonali trzy wyciągi (7b+, 7b, 7b) i wyjściowy 6b+.

Całe przejście ma dokumantacje filmową za sprawą Adriana Berry i Loise Alexander.

Mysza

Źródła: planetfear
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum