28 lutego 2005 08:01

“Kochaj śnieg – unikaj lawin” – Marcin Kacperek

Tatry, ale i także Karkonosze, choć małe i piękne bywają też groźne, liczba wypadków lawinowych proporcjonalnie do liczby osób odwiedzających nasze góry jest stosunkowo duża. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest stosunkowo niska wiedza na temat lawin, a także nieużywanie sprzętu ratującego życie, gdy lawina już zejdzie. Dlatego nowa pozycja Kochaj śnieg – unikaj lawin, która ukazała sie właśnie na rynku jest niezwykle potrzebna.

"Kochaj śnieg - unikaj lawin" - Marcin Kacperek

Autorem książki jest Marcin Kacperek, który zebrał w niej swoje bogate przewodnickie i instruktorskie doświadczenia. Dobrym założeniem autora jest to, że nie straszy lecz informuje. Możemy się dowiedzieć o przyczynach powstawania lawin, poznać sposoby rozpoznawania zagrożenia, sprzęcie lawinowym, a także jak postępować po zejściu lawiny. Książka ma ciekawą formę (choć można się spierać o czytelność i użyte kolory) i jest bogato ilustrowana górskimi zdjęciami i rysunkami. Ważnym i cennym dodatkiem jest płytka VCD z kilkoma filmami instruktażowymi.

Potwierdzeniem zawartości merytorycznej pozycji jest rekomendacja TOPR.

Sezon zimowy w pełni, a komunikaty lawinowe TOPR informują o wysokich stopniach zagrożenia lawinowego, myślę że warto zwiększyć swoje szanse na powrót do domu.

Mysza

Ksiązka ukazała sie nakładem Tatrzańskiego Parku Narodowego i firmy Freerajdy.

Dostępna w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum