19 stycznia 2005 08:01

Tatrzański styczeń

Przez okres ostatnich kilku tygodni, w Tatrach przeważały warunki zdecydowanie niesprzyjające wspinaniu. Najpierw duże opady śniegu, potem niespodziewane ocieplenie (okres świąteczny) i znów dużo śniegu spada z nieba. Z tego okresu na wspomnienie zasługuje chyba tylko próba silnego zespołu na rzadko tworzącej się, niesamowitej lodowej formacji, jaka jest Rosyjska Ruletka, niestety droga ta, ciągle nie doczekała się drugiego przejścia.

Ciut lepsze warunki pojawiły się pod koniec zeszłego tygodnia, wykorzystało to kilka zespołów. I tak w Tatrach Zachodnich kolejnego przejścia OS w wykonaniu zespołu Marcin Tomaszewski i Marcin Michałek, doczekał się Komin Malczyka na Wielkiej Turni. Autorzy tego przejścia przychylają się do wyceny zimowego VI zasugerowanego po zeszłorocznym powtórzeniu.

Rejon Morskiego Oka, a konkretnie Bula pod Bandziochem, za sprawa Roberta Rokowskiego i Adama Pieprzyckiego wzbogaciła się o nową czterowyciągową drogę o trudnościach V A2. Nazwa drogi to Się nie robi.


Wiesiek Madejczyk na prowadzeniu podczas prac nad nową drogą (nowym wariantem???) na Kotle (fot. Jakub Radziejowski)

Natomiast na Kotle Kazalnicy prace nad nowa drogą, prawdopodobnie zakończył już zespół Artur Paszczak Wiesiek Madejczyk, więcej o nazwie i szczegółach dowiemy się prawdopodobnie już wkrótce.


Jakub Radziejowski na pierwszym wyciągu Parady Jedynek (fot. Maciek Ciesielski)

Ciekawszym powtórzeniem zeszłego tygodnia z areny Kotła jest też prawdopodobnie pierwsze, całkowicie klasyczne przejście Parady Jedynek w wykonaniu zespołu Jakub Radziejowski Maciek Ciesielski, w czasie 6.40 h – jest duża możliwości, iż jest to również najszybsze przejście tej linii. Droga oferuje piękne wspinanie trawkowe o umiarkowanie dobrej asekuracji, poprzedzielane krótkimi skalnymi – drytoolowymi “bulderami”. Autorzy wstrzymali się na razie z podaniem dokładnej wyceny.


Maciek Ciesielski na drugim wyciągu Parady Jedynek (fot. Jakub Radziejowski)

Dane z Tatr Zachodnich mogą być niekompletne.

Maciek Ciesielski (Montano, Hannah, Roberts)

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum