23 września 2004 08:01

Wakacje Adasia Pustelnika – kilka słów

Oto tradycyjna lista wakacyjnych dokonań Adasia Pustelnika (AKG Łódź, Tenaya, AMC Beal, Prana). Jak sam pisze forma i wyniki w tym roku odbiegają od lat poprzednich – ale wystarczy tylko rzucić okiem na zestawienie, aby się przekonać, że nie jest tak źle…

Ponad dwa miesiące wspinania – tydzień w Hejszy, tydzień na Rock Tripie we Francji, tydzień na Frankenjurze i półtora miesiąca w Szwajcarii.

AP: "Tegoroczne wakacje spędziliśmy głównie w Szwajcarii. Zwiedziliśmy takie miejsca jak Magic Wood, Voralpsee, Vattis, Engalberg, Lammi, Bocki, Basler Jura. Skład osobowy wyjazdu wyglądał różnie w różnych momentach ale jego rdzeń (czyli Szafa i Ja) pozostawał niezmienny. Zobaczyliśmy dużo nowych skał i myślę że możemy już mówić o pewnym “zacyku” Szwajcarii. Dla mnie pod względem wspinaczkowym nie był to łatwy sezon. Nie trenowałem do niego, tak intensywnie, jak w zeszłych latach i nie potrafiłem odnaleźć się w swojej formie. Czułem braki w przygotowaniu fizycznym i (a może przede wszystkim) w psychice cos mnie blokowało. Nie miałem tej pewności siebie i wiary we własna siłę, która standardowo pchała mnie do trudnych prowadzeń. Żeby zrobić Best Friend Lets go Surfing potrzebowałem mieć zupełny zapas, mimo że była ona w moim zasięgu od początku. Wiele z dróg, które próbowałem w końcu nie zrobiłem. Nie dokończyłem między innymi pracy nad Speed – drogą która najbardziej podobała mi się ze wszystkich próbowanych w tym roku. Była ona zbyt trudna, ale wierzę, że jeszcze kiedyś tam wrócimy i już taka nie będzie."

p. – przystawka, drogi bez opisu pokonane OS

Hejszowina:
Bellcanto Xa
Wspomnienia z Młodości IXc
Kant Adlera VIIIc/IXa
Kant z Uberfallem VIIIc
Między Kominami VIIIc
Egzamin Poprawkowy VIIIc
W Kamiennym Kręgu VIIIa
Adler IXc 2p.

Petzl Rock Trip Millau – Cantobre:
8a+ flash
8a flash
8a flash
7c+ flash
8a+ 2p.
8a 2p.
7c + 3p.

Frankenjura:
Smith and Wesson 10+ (8b+) 3p.

Vattis:
? 7c

Voralpsee:
Lucy 7c+
Paradigma 7c
Mordillo 8b 3p.
Grenzengaenger 8a 2p.
Alaska Kid 8a 2p.

Engelberg:
Silverblade Edge 8a
? 7c
? 7c
Termilater 8b+ 3p.

Bocki:
Best Friend let’s go surfing 8c+ (8c?) 6 dni
Bonoshorno 8b+ 6p.
Perpetually Stoked 8b 3p.
Baboon 8a 2p.
? 7c

Basler Jura:
Das Eigene im Fremden 7c+ (Muggeburg)
Decadencia 8a+ 3p. (Muggeburg)

Magic Wood (bouldery w skali Fb w stylu RP):
Man of the Cow 7C
Son of a Gun 7B+ (7C?)
Space Cowboy 7B

Sprocket

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum