15 czerwca 2004 08:01

W stronę kompromisu – “Tatry bez młotka”

W sobotę 12 V doszło do zapowiadanego wcześniej na naszym forum spotkania “tradycjonalistów” z “liberałami”. Pierwszych reprezentowali m.in. Artur Paszczak, Wiesiek Madejczyk, Paweł Kopta, Adam Pieprzycki, Robert Rokowski, Marcin Szczotka i Sebastian Wolny. Drugich Piotr Korczak, Andrzej Marcisz, Tomasz Opozda i Jacek Zaczkowski. Rola “arbitra” przypadła w udziale Wojtkowi Kurtyce. W dyskusji uczetsniczyli również Piotr Drożdż (GÓRY), Marek Libront i Mariusz Wilanowski (obaj AZERO) oraz Piotr Turkot (WSPINANIE.pl).

Podwaliny kompromisu pojawiły się już w artykule “Wielkiej Trójki” pt. “Tatry naszych marzeń”, oraz na brytanowym forum. Dyskusja nie obfitowała zatem w spektakularne spory. Po ponownym przeglądzie znanych już argumentów, omówiono wstępne założenia deklaracji, która powinna w przyszłości stanowić fundament tatrzańskiej wspinaczki.

W ciągu najbliższych tygodni światło dzienne powinien ujrzeć ostateczny apel o zachowanie uzgodnionych zasad etycznych. Uwzględnione zostaną w nim dyskutowane kwestie.

Podczas dyskusji pojawiła się również ciekawa propozycją, której głównym pomysłodawcą był Andrzej Marcisz powołania fundacji, której celem byłoby m.in. pozyskiwanie środków na wymianę asekuracji, wybór dróg podlegających reekwipunkowi. Wojtek Kurtyka zaproponował nawet nazwę dla takiej inicjatywy – TATRY BEZ MŁOTKA!

Więcej szczegółów również w najbliższych GÓRACH.

Sprocket




  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum