28 czerwca 2004 08:01

Mistrzostwa Europy, Lecco, 26-27 VI na trudność

Na zakończenie odbywających się od 18 czerwca we włoskim Lecco Mistrzostw Europy rozegrano najważniejszą konkurencję na trudność.

Wśród mężczyzn na bardzo długiej (70 przechwytów) i technicznej drodze zwyciężył Hiszpan Ramon Julian Puigblanque. Drugie miejsce zajął, mimo że osiągnął ten sam chwyt w finale Francuz Alexandre Chabot – zadecydowała lepsza wynik Hiszpana w półfinale. Trzeci był również Francuz Francois Auclair. Pechowo wystartował Tomas Mrazek, drogę szedł najpewniej ze wszystkich finalistów, lecz przypadkiem odstawił nogę za ogranicznik i szanse na zwycięstwo przepadły.

Startowała trójka Polaków, niestety z efektem nieodbiegającym od średniej występów naszej kadry w tej konkurencji: Filip Babicz i Andrzej Mecherzyński-Wiktor zajęli 35., Konrad Ociepka 40., Marcin Wszołek 45. miejsce.

W konkurencji kobiet dominowały Austriaczki – aż cztery znalazły się w finałowej dziewiątce. A finalistki nie miały łatwego zadania, długą, wytrzymałościową droge musiały pokonywać w potwornym upale. Najlepiej poradziła sobie Bettina Shopf z Austrii, druga była Słowenka Natalija Gros, a trzecia znowu Austriaczka Katharina Saurvein.

Na tle mężczyzn sukcesem jest awans do półfinału Kingi Ociepki, która zajęła ostatecznie 19 miejsce. Edyta Ropek zajęła 41 miejsce (ostatnie).