19 lutego 2004 08:01

Patagonia, kolejne przejścia

W Patagoni działa kilka polskich zespołów, o dokonaniach teamu KW Toruń już informowaliśmy (patrz news), czas na inne również ciekawe przejścia:

Marcin Szczotka i Mariusz Nowak zrobili nową drogę (!) na turni Aguja Guillamet – 550 m, trudności VII, styl OS, 14 wyciągów.
W związku z bardzo trudnymi warunkami (śnieg i lód) za trzecią próbą pokonali także Francoargentina na Fitz Roy (6b+, droga klasyczna) – w stylu 6b+, A1.

Z sukcesem działał również zespół Maciek Ciesielski i Kuba Radziejowski, przeszli oni drogę Iper Mermoz na Aguja Mermoz (700m, 9h, VII+ OS z własnymi wariantami za ok VII, A0). Droga była częściowo hakowa, więc ją w dużym stopniu odhaczyli. Było to pierwsze polskie wejście na szczyt i prawdopodobnie drugie przejście drogi.
Ten sam zespół przeszedł klasycznie drogę Francoargentina (6b+) na Fitz Royu przeszli – prawdopodobnie jedyne klasyvczne tej drogi w tym sezonie.

Wawrzyniec Zakrzewski i F. Zagorski przeszli OS Filar Wloski na Aguja Saint Exupery (6c, 850m) 11h, jest to pierwsze polskie wejście na szczyt.

Sponsorzy:

Polski Związek Alpinizmu

Technika Górska
Bergson
Montano

Grande Grimpe, Uniwersytecki Klub Alpinistyczny, KW Poznań, KW Bielsko Biala, Miasto Bielsko Biala, Powiat Koscian.

Mysza

Źródła: UKA, Agnieszka Ulanowska

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum