29 listopada 2003 08:01

BoulderMonsters Reaktywacja, AKG Łódź, 22-23.XI.2003 + Zdjęcia!

Na starcie eliminacji BoulderMonsters stawiło się 115 zawodników i 16 zawodniczek z Polski i Łotwy. Uczestnicy startujący w 30 osobowych grupach eliminowali się na 7 przystawkach pokonywanych w formule flash w czasie 1,5 godziny. Trwające do wieczora zmagania wyłoniły 5 finalistek i 21 finalistów – wszystkich, którzy ukończyli komplet siedmiu boulderów. Miło rozpoczęty dzień kończyła całonocna impreza w klubie Fabryka.

Niedzielne finały rozgrywane były na 3 problemach w systemie 5 minut na przystawkę plus 5 minut odpoczynku. W konkurencji kobiet nie zobaczyliśmy ani jednego topu. Nieco zbyt siłowe problemy rozgięły wszystkie dziewczyny. Najdzielniej walczyła Edyta Ropek i to ona wygrała zawody. Kolejne miejsca zajęły Oliwia Bechyne i Eliza Kubarska.

Żółw kończy B2 (fot. BoulderMonsters Team)

Finały męskie rządziły się znacznie większą dramaturgią. Bouldery były dość zróżnicowane (daleki strzał na B1, siłowe przechwyty na B2 i dość palczasty ciąg na B3) – zwycięzcą miał więc zostać zawodnik kompletny. Jako pierwszemu wszystkie 3 topy udało się skompletować Andrzejowi Mecherzyńskiemu. Inni (Klem, Ges, Maciek Oczko, Łukasz Dudek, Mateusz Haładaj) kończyli po jednym problemie i nie mogli zagrozić wynikowi Andrzeja.

Marcin Wszołek również kończy B2 (fot. BoulderMonsters Team)

Jednak emocje towarzyszyły nam do samego końca za sprawą startujących jako przedostatni i ostatni Grześka „Żółwia” Karolaka i Marcina Wszołka. Żółw ukończył pierwsze dwa problemy a Marcin wszystkie trzy i jedynie gorszym stosunkiem prób przegrał z Andrzejem. Zmagania finałowe oglądała ok. 200 osobowa publiczność, dobrze znająca się rzeczy i żywiołowo reagująca na poczynania zawodników. Niezawodne wsparcie muzyczne stanowili DJ Funk i DJ Mono.

Finały (fot. BoulderMonsters Team)

Boulder Monstra 2003:

1. Edyta Ropek (MKS Tarnovia, Chillaz)
2. Oliwia Bechyne-Goś (KS Korona)
3. Eliza Kubarska (AKG Łódź, UKA)

1. Andrzej Mecherzyński-Wiktor (UKS Rumia, Reni Sport)
2. Marcin Wszołek (Reni Sport)
3. Grzegorz Karola (Zanik Team)
4. Grzegorz Grochal (KS Korona)
4. Mateusz Haładaj (AKG Łódź, ATEST)

BoulderMonsters 2003 sponsorowali: mBank, Klub Zdobywców, Rock Empire, ATEST, Giewont.

Patronat nad BoulderMonsters objął i ufundował puchary Przewodniczący Rady Miasta Łodzi Sylwester Pawłowski.

Ponadto organizatorzy dziękują Polskiej Kompanii Piwowarskiej (za trybuny) i firmie ROBOKOP (za narzędzia) oraz wszystkim, którzy brali udział i oglądali BoulderMonsters za stworzenie niezapomnianego widowiska.