8 września 2003 08:01

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Bulderingu, Kraków-Kazimierz, 5-6 wrzesień 2003

W piątek i sobotę (5-6 września) odbyły się w Krakowie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Bulderingu.

Sponsorem głównym był Totalizator Sportowy Spółka z o.o., dzięki któremu cała impreza doszła do skutku za co organizatorzy bardzo dziękują!!!

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Przeglad Sportowy, Onet.pl, RMF FM, TVP3-Kraków.

Finał zawodów miał miejsce na krakowskim Kazimierzu, w knajpianej scenerii Placu Nowego. Zawody dostarczyły publiczności wielu wrażeń, również estetycznych – wzorowa oprawa świetlna i muzyczna. Buldery były bardzo wymagające, może momentami aż za bardzo, ale w końcu poziom zawodów musiał być wysoki, skoro wśród zawodników był brązowy medalista Mistrzostw Świata 2003 w Bulderingu Tomasz Oleksy!

W finale triumfował Tomasz Oleksy (2 topy, w tym jeden OS), drugi był Marek Pobran (2 topy, w tym jeden OS), trzecie miejsce zajął Stanisław Tylek (1 top), a kolejne miejsca przypadły kolejno Marcinowi Wszołkowi (1 top) i Słowakowi Jurajowi Repcikowi (odpowiedzialny za międzynarodową formułę zawodów :-). W miejsce szóstego finalalisty Dawida Skoczylasa (nie mógł wystąpić w finale, zajął ostatecznie 6. miejsce) startował Andrzej Mecherzyński-Wiktor, którego wynik nie był brany pod uwagę, a Andrzej sklasifikowany został na 7 miejscu wraz z Łukaszem Müllerem.

Finał pań wygrała Kinga Ociepka, druga była Eliza Kugler, a trzecie Iwona Gronkiewicz-Marcisz. Pozostałe miejsca zajęły: Edyta Ropek, Agnieszka Flakowicz i Ania Jarek.