31 stycznia 2002 08:01

Buldery zimową porą i nie tylko

Dave Graham dokonał 3. przejścia Dreamtime 8C w Cresciano, Szwajcaria. O tym, że nie było łatwo niech świadczy fakt, że w ciągu miesiąca Amerykanin 10 razy próbował swych sił na tym natrudniejszym ekstremie bulderowym świata.

Lacrima 8B w Rocher St Germain po raz pierwszy pokonana przez Loic LeDenmat, a uznana przez wielu za najtrudniejszą na świecie bulderową płytkę doczekała się powtórzenia, którego autorem został Manuel Marques. Okazało się jednak, że nie jest to aż tak trudna przystawka – Manuel wycenił ją na 7C+.

W ostatni weekend Werner Thon oraz Markus Bock wybrali się do Maltatal w Austrii, ale nie na narty tylko na randez vous ze znanymi bulderami Klema Loskota. Pierwszego dnia Markus pokonał w 10 minut bulder Pluto auf der Jagd 8B (Werner uporał się z nim dzień później). Według nich jego trudności powinny wynosić 8A/8A+. Na drugi ogień poszedł słynny Wrestling with an alligator 8B+. I w tym przypadku Markus odniósł sukces, a jego komentarz dotyczący trudności mówi sam za siebie – "to raczej łatwe 8B…". Idąc za ciosem pokonał on również wariant Petting with an alligator 8B+, który doczekał się także znaczącego obniżenia wyceny na 8A+.

Nieliczni wspinają się z liną… Np. Alberto Gnerro odwiedził Ceredo, gdzie przeonsjatował Dies irae 8b, L’eterno riposo 8a+ oraz Wonderwall 8a.

Sprocket

Źródła: 8a.nu

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum