4 grudnia 2001 08:01

Finał Pucharu Polski 2001 – Kraków, 1-2 grudzień

W ostatni weekend w Krakowie odbyła się ostatnia edycja tegorocznego Pucharu Polski. Zawody miały, jak zwykle na Koronie, profesjonalną oprawę (organizacji szefował jak zwykle Mikser), a drogi w odpowiedni sposób testowały aspiracje zawodników (zasługa Piotra Kruczka).

Wszyscy czekali na rywalizację prowadzącego w ogólnej klasyfikacji Marcina Wszołka z dępczącym mu po piętach Tomkiem Oleksym. Ich zmagania "zakłócił" Rosjanin Jurij Dolob, który był najbliższy, po bardzo emocjonującej wspinaczce, ukończenia finałowej drogi. Ostatecznie to on stanął na najwyższym podium, drugie miejsce zajął Tomek Oleksy, o przechwyt lepszy od Marcina. Dzięki temu Puchar Polski 2001 zdobył w rezultacie 17-letni Marcin Wszołek!

Wśród kobiet triumfowała Renata Piszczek. Jednak cały Puchar wygrała po raz kolejny Iwona Gronkiewicz-Marcisz.

Zawody na czas jak zwykle wygrali Tomek Oleksy i Renata Piszczek.