23 października 2001 08:01

Jesienne wieści ze świata: wyczyny Bereziartu i kolejne przejście Hotel Supramonte

Hiszpanka Josune Bereziartu znowu dała o sobie znać i to w jakim stylu! Otóż Josune dzielnie ładowała przez lato aby dobrze przygotować się do swoich wspinaczkowych wakacji. Opłacało się – poprowadziła bowiem pierwszą włoską 8c+ Noia w Andonno.

Josune pracowała nad drogą niecały tydzień, w tym miejscu trzeba zaznaczyć, że Noia to jeden z najtrudniejszych włoskich pasaży autorstwa Severino Scassy, a wciągu 10 lat doczekał się tylko 7 prowadzeń.

Zaraz po swoim sukcesie Hiszpanka wybrała się do Les Gorges du Loup, gdzie, mimo wysokich temperatur, poprowadziła bulderową Total eclatch 8c (2 dni) oraz Last soul sacrifice 8c (również 2 dni). Na deser, kolejnego dnia, przeonsajtowała Deverse satanique 8a+, co sprawiło jej nieukrywaną radość.

Yann Guesquiers i Philippe Pellet pokonali jako kolejny zespół znaną drogę Hotel Supramonte (Gorropu, Sardynia), jednak dokonali tego w najlepszym jak dotąd czasie 6 godz. 30 min. Yann przeszedł OS trzy pierwsze wyciągi (7b+,7c+, oraz 8b!), następne 8a+ i 8b RP w pierwszej próbie (do tej pory klasycznie pokonali je tylko Dal Pra i Kammerlander). Guesquiers to postać jeszcze nieznana na arenie międzynarodowej, ale jak mówią Francois Legrand i Patrick Berhault, to najbardziej utalentowany wspinacz francuski…

Sprocket

Źródła: 8a, Desnivel
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum