11 kwietnia 2001 08:01

84 numer GiA

Na łamach miesięcznika Czytelnicy znajdą:

 – dokumenty dotyczącymi Rozporządzenia w sprawie uprawiania alpinizmu

– refleksje Stanisława Worwy, który barwnie i z humorem opisuje historie, które przyczyniły się do nadania przezwisk niektórym jego kolegom. Czy z tego powodu należy się obrażać na cały świat? – zastanawia się autor artykułu. 

 

– po raz pierwszy na łamach GiA ukazał się wychodzący od jakiegoś czasu w formie powielaczowej (Maga)zin Wspinaczkowy "Rock & bullshit". Z pewnością usatysfakcjonuje on Czytelników zainteresowanych wspinaniem skałkowym

– dwa duże kolorowe zdjęcia "wspinaczkowe" z rejonu Drapel-Vaud w Szwajcarii oraz z Sardynii

– zapis rozmowy, jaką przeprowadził Krzysztof Wielicki z internautami na portalu Onet.pl

– informacje o trzech himalajskich wyprawach na jakie tej wiosny wyruszyli Polacy

– wspomnienia Barbary Morawskiej-Nowak o Marku Kozickim

– opowiadanie Jacka T. Gierlińskiego pt. "Wyzwanie"
"Paco jest blady jak manna, a Marija płacze w głos. Dobiega do mnie Emilio i krzyczy, że musimy coś zrobić, bo może Sylwia zaczepiła się gdzieś na skałach. Zrzucamy plecaki, sadzamy na nich Mariję, a sami biegniemy ścieżką dalej. Znajdujemy jakiś piarżysty żleb, którym udaje nam się zejść nad rzekę. Spostrzegamy, że o podejściu pod ścianę wzdłuż naszego brzegu nie ma mowy. Skała opada prosto do rzeki, która w tym miejscu wydaje się głęboka. Drugi brzeg natomiast wygląda na bardziej przystępny i jest szansa, że z tamtej strony można będzie zobaczyć całą ścianę. Musimy jednak przekroczyć rzekę. Jej wartki nurt w wielu miejscach naznaczony jest spienionymi wirami." 

Sprocket

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum