22 stycznia 2001 08:01

Zawody bulderowe na Koronie – O czapkę gruszek!

W niedzielę 22 stycznia, podjęliśmy próbę odkurzenia zapomnianego już Pucharu Korony. Czy była to próba udana…


Cezary Modrzejewski na jednym finałowych bulderów (fot. Piotr Kłeczek)

Na starcie stawiło się 11 zawodników, przed którymi piętrzyło się 5 bulderów, na każdy z nich mieli maksymalnie 3 próby. Eliminacje przebiegły bardzo sprawnie i już po godzinie pozostało 6 finalistów.


Grześ Pleśniak na jednym z eliminacyjnych bulderów (fot. Piotr Kłeczek)

W finale fantastyczną formą popisał się Cezary Modrzejewski z Torunia, który pokonał (jako jedyny) wszystkie 3 buldery (2 z nich w pierwszej przystawce!). Drugie miejsce zajął Grzegorz Pleśniak, trzecie Paweł Wojtas. Gratulacje!


Podium: 1. miejsce – Cezary Modrzejewski (w środku), 2. miejsce – Grzegorz Pleśniak (po lewej) oraz 3. miejsce – Paweł Wojtas
(fot. Grzegorz Wieczorek)

W zamyśle zawody miały być towarzyskim spotkaniem, okraszonym koleżeńską rywalizacją, bez rozgłosu, presji, nagród itp. Zawodami, które przy niewielkiej dozie zaangażowania, można organizować dość często. Może idea (po doszliwowaniu) chwyci i następną edycję zorganizujemy w niedalekiej przyszłości.


Paweł Wojtas na najtrudniejszym bulderze finałowym (fot. Piotr Kłeczek)

Specjalne słowa uznania i podziękowania dla Piotrka Kruczka i Krzyśka Pieniążka oraz Maćka Oczko, którzy przygotowali buldery i sprawili, że te skromne zawody mogły się odbyć.

Sprocket

PS. Chociaż była nagroda – zwycięzca otrzymał wspomnianą już Czapkę gruszek.

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum