15 grudnia 2000 08:01

II Edycja Gdańskich Zawodów Bulderowych

Trzydziestu dziewięciu facetów, sześć pań i jeden junior! Sześć dróg i około cztery godziny łojenia. Eksplozja mocy! Doping rozsadzający salę gimnastyczną Politechniki Gdańskiej. Gigantyczne tumany magnezji, wśród których łojanci unosili się na fali emocji. Czadowa muza pląsająca między ławkami. Szranki toruńskich i gdańskich rycerzy.

To wszystko i jeszcze więcej można było zobaczyć na II Edycji Gdańskich Otwartych Zawodów Boulderowych, 09.12.2000. Kogo nie było, ten niech żałuje. Na pocieszenie powiem, że jeszcze ma szansę przeżyć podobne emocje na pozostałych trzech edycjach. Najbliższa odbędzie się 13.01.2001 o godzinie 13, na salce gimnastycznej przy Salezjańskich Liceum Ogólnokształcącym, Świętojańska 1, Rumia.

Tym razem wszystkie sześć przystawek doczekało się TOPów. Jednak większość dopiero w drugiej próbie i udało się to tylko nielicznym. Drogi od prawej: 

 • I, w niewielkim przewieszeniu, była łatwa, lekka i przyjemna.
 • II, w około 25% przewieszeniu, skutecznie zrzuciła wszystkich zawodników oprócz Czarka z Torunia, który jedyny rozgryzł patent tej drogi i utrzymał ostatnie klamki w drugiej przymiarce.


Dominik Dybek (drugie miejsce) na drodze III (fot. Michał Zrzelski)

 • III szła w pionie, przez dach po klamach i chyba przysporzyła radochy wszystkim lubiącym popisać się bułą.


Anna Andruszkiewicz na drodze IV (fot. Michał Zrzelski)

 • IV miała chore wstawienie na pionie, straszne pitki w dachu, strzał do chwytu, którego nie było widać i pięcio-przechwytowy trawers na łapach i tylko Piotr Szuca zrobił ją w pierwszej próbie.


Sebastian Jużwiak na drodze V (fot. Michał Zrzelski)

 • V, po kancie 45% przewieszenia, z makabrycznymi odciągo-podchwytami na wyjściu do TOPu.


Michał Zrzelski na drodze VI (fot. arch. Michał Zrzelski)

 • VI, na tym samym przewieszeniu, w płycie po odciągach, dynamicznym krzyżu i niemal poziomym trawersie na końcu, mając pod sobą trzy metry przestrzeni do materacy. Pokłony dla tych, którzy ją ukończyli.

Najlepsi wśród panów okazali się: 

 1. Piotr Szuca

 2. Dominik Dybek

 3. Cezary Modrzejewski (Alvika)

a wśród pań: 

 1. Agnieszka Stańczak

 2. Emilia Gruszewska

 3. Marta Czepukojć

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi zorganizować II Edycję (szczególne podziękowania dla tych, posprzątali po zawodach). Ogromne dzięki dla sponsorów zawodów: Young Digital Poland, Optimex (której szefuje Andrzej Szewczyk), sklep Horyzont oraz sklep Compas.

Artur Polański

Tagi: • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum