25 września 2000 08:01

Zawody o Puchar Warszawy – I edycja

W dniach 23-24.IX odbyła się pierwsza edycja zawodów o Puchar Warszawy 2000.  Na ściance znajdującej się w jednostce Straży Pożarnej wystartowały 3 kobiety i 18 mężczyzn. Rozegrano tylko konkurencję na trudność, a oto wyniki:

Panie

 1. Małgorzata Kusztelak
 2. Eliza Kubarska
 3. Katarzyna Jurek

Panowie

 1. Łukasz Müller
 2. Grzegorz Grochal
 3. Rafał Porębski 
  Michał Górzyński

Pewnym zgrzytem całej imprezy były nagrody. Organizatorzy zapowiedzieli 1300 zł za pierwsze miejsce, lecz kwota ta została wypłacona w fantach… Może w następnych edycjach będzie lepiej.

Mysza

Źródła: redpoint

Jako organizator zawodów Puchar Warszawy 2000 bardzo się cieszę ze wszelkich pochwał jak i krytyki. A ponieważ wyniknęły niejasność związane z interpretacją puli nagród przeznaczonych dla zawodników oczywiście należy się w związku z tym sprostowanie.

Pula nagród na zawody wynosi 20.000 zł z czego przypada po 5 tyś złotych na każdą edycją przy założeniu 1.300 zł za I miejsce, 800 zł za II miejsce i 400 zł za III miejsce (jednakowo w eliminacji kobiecej jak i męskiej) wydawanych w postaci nagród rzeczowych i talonów pieniężnych, a nie gotówki. 
Jeśli mamy być już tacy skrupulatni w podawaniu sum nagród dla zwycięzców to ich wartość wynosiła ok. 5.800 zł w pierwszej edycji. Jeśli zaszła jakaś pomyłka w interpretacji puli nagród to tym samym pragnę wszystkich przeprosić za zaistniałą sytuację.

Pragnę jednocześnie sprostować również wycenę dróg eliminacyjnych jaka ponoć była podawana do wiadomości, o czym można przeczytać w serwisie redpoint. Mianowicie nie została podana oficjalnie żadna wycena jakiejkolwiek drogi, a jeśli już była kiedykolwiek mowa o wycenie 6.2+ dla drogi eliminacyjnej to tylko dla eliminacji kobiecej. Sądzę że pomimo wszystko osoby układające drogi a byli nimi Ryszard Tomasik i Remi Perczyński, jak również osoby testujące drogi przed zawodami wycenili je prawidłowo.

Członek zarządu i Komisji Wspinaczki Sportowej
Grzegorz Graczyk

Tagi: • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum