12 września 2000 08:01

Wieści ze świata

Tuż przed zawodami w Arco Yuji Hirayama błysnął wielką formą, pokonując jako 7 (?) drogę Noia 8c+ we włoskim rejonie Andonno. Zaraz po tym wsiadł w samochód i pojechał do Tenda we Francji, gdzie połączył w jedną wspinaczkę dwie drogi Severino Scassy Full metal tecno 8b/c i Tecno 8c/c+, dzięki temu otrzymaliśmy Metal tecno 8c+. Swoją drogą 8b/c + 8c/c+ = 8c+… cóż Yuji jest naprawdę wielki!!!

A skoro mowa o wielkości to warto wspomnieć o Francois Legrandzie, który wybrał się w lipcu do Stanów, a w szczególności do wylęgarni trudnych dróg w Mount Charlston (Nevada). Franciszek otrzymał tam w spadku po Joe Brooksie projekt, będący kombinacja kilku już istniejących dróg. Niestety nie udało mu się poprowadzić tego ekstremu podczas lipcowej wizyty, więc w sierpniu jeszcze raz poleciał do Nevady i dokończył dzieła. Nazwa tej wyczerpującej wspinaczki brzmi Ghetto Booty, natomiast wycena oscyluje wokół stopnia 5.14c/d (8c+/9a). 

Na zakończenie wizyta w Szwajcarii gdzie w ostatnią niedzielę Niemiec Michael Schlotter dokonał 3. przejścia drogi Freda Nicola Enfant des Bohemes 8c+ w Chuenisberg. Jest to najlepsze jego przejście, gdyż dotychczas najtrudniejszą drogą na koncie Michaela były Ravage w Chuenisberg i Space invader we Frankenjurze, obie 8b/c.

Sprocket

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum