19 września 2000 08:01

Europa Wschodnia podbija Arco

W dniach 8-19.IX odbyły się kolejna edycja Rock Master 2000 w Arco. Nad Lago di Garda, skuszeni wysokimi nagrodami i prestiżem zawodów, przyjechali najlepsi. Na nowej ścianie rywalizowano w trzech konkurencjach: na trudność, na czas i buldering. 

Zawody odbyły się pod dyktando zawodników z Europy Wschodniej. Honoru krajów, będących kolebką wspinaczki sportowej, broniły skutecznie jedynie kobiety w konkurencji na trudność. Ale z naszego punktu widzenia to dobrze, patrz wyniki Tomka Oleksego :))).


Nowa ściana

Na trudność

W nowej formule, na dwóch identycznych droga wspinano się jednocześnie i liczył się także czas przejścia, zwycięzcami pomimo naporu faworytów Liv Sansoz i Yujiego Hirayamy, zostali zeszłoroczni triumfatorzy, Muriel Sarkany i Evgeni Ovchinnikov. Również nadzieja Włochów, obecny Mistrz Świata Bernardino Langi nie był w stanie odebrać złota Rosjaninowi.


Muriel Sarkany

Kobiety
1) Muriel Sarkany (Bel)
2) Liv Sansoz (Fra)
3) Martina Cufar (Slo)


Yuji Hirayama

Mężczyźni
1) Evgeni Ovchinnikov (Rus)
2) Yuji Hirayama (Jap)
3) Christian Bindhammer (Ger)

Na czas

W tej konkurencji widowni, liczącej ponad 1000 osób, największych emocji dostarczył Tomek Oleksy, który w eliminacjach osiągnął najlepszy czas zawodów 12.10 sec., a następnie wyślizgnął się z chwytu mając finał prawie w kieszeni. Alexei Gadeev zwyciężył z czasem 13.20 sec.

1) Gadeev Alexei (Rus)
2) Soubbotine Iakov (Rus) 
3) Zakharov Vladimir (Ukr)
4) Oleksy Tomasz (Pol)
10) Muller Łukasz (Pol)

Buldering

Nietypowa formuła zawodów (dwa identyczne buldery i walka bezpośrednia) bardzo spodobały się Tomkowi Oleksemu, który w finale pokonał zeszłorocznego  triumfatora Daniela Andradę. Jest to największy sukces polskiego zawodnika na międzynarodowych zawodach. WIELKIE BRAWA!!! Iwona Gronkiewicz-Marcisz zajęła natomiast 9 miejsce. Konkurencję oglądało ok. 3 tys. widzów.

Kobiety
1) Natalia Novikova (Rus)
2) Tanja Bauer (Ger)
3) Ruth Plannels (Esp)

Mężczyźni
1) Tomasz Oleksy (Pol)
2) Daniel Andrada (Esp)
3) Salvat Rakhmetov (Rus)

Mysza

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum