29 sierpnia 2000 08:01

Garść newsów ze skał

Upały przegoniły Grzesia Pleśniaka z włoskiego Arco. W efekcie onsajtowa forma znalazła ujście w polskich skałach. Na Grochowcu Wielkim Grześ pokonał OS drogi Lonstar (VI.4+) i Pedal Steel Gitar (VI.4, choć raczej VI.3+…). W Słonecznych Skałach padły on-sight natomiast ProjeKct 30 (po przejściu OS Łukasza Müllera pojawia się sugestia VI.4/4+?) i Plemię Dawidowe (VI.3+/4).

Pierwsze przejście po urwaniu kluczowej klamy zanotowała droga Piotra Dawidowicza Demony Wiatru (dawniej VI.3+/4), w Bolechowicach. Autorem przejścia jest Marek Rzemieniec Kucyk, a nowa wycena jaką sugeruje to VI.4+.

Palec już nie boli – w konsekwencji Anka Jarek znów może realizować ambitne plany. Ostatnie przejścia krakowianki to Wzlot (VI.5) RP na Pochylcu i Nienasycenie (VI.4+/5) RP na Dupie Słonia. Trochę czasu jednak uciekło i teraz trzeba liczyć na ciepłą jesień, bo Sodomia czeka.

Piotr Pisz dokonał piątego (chyba) powtórzenia 622 upadków bunga VI.6 (Turnia Cyklopa, Rzędkowice), natomiast Konrad Wygonowski powtórzył, wytyczoną w zeszłym roku, drogę Rafała Moucki Chirurgia Plastyczna VI.6 (Rzędkowice).

Rafał Nowak

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum