28 listopada 1999 08:01

Trening François Legranda

Legrand wspina się pięć dni w tygodniu, w jednym z tych pięciu dni trenuje dwukrotnie (dwie godziny czystej siły, trzy godziny ruchu na panelu), trening zajmuje mu od czterech do pięciu godzin lub pokonuje od 12 do 20 razy drogę powyżej 7c (oczywiście po rozgrzewce).

Trening przygotowawczy do zawodów F.L. dzieli się na bloki:

  • 3 tygodnie ogólnorozwojówki
  • 3 tygodnie wytrzymałości
  • 3 tygodnie siły
  • 3 tygodnie wytrzymałości
  • 2 tygodnie ogółnorozwojówki, siły i wytrzymałości plus ćwiczenie OS’ów

W ciągu jednego przykładowego tygodnia odbywa 3 treningi główne (np. wytrzymałościowe) i po jednym treningu z innych gałęzi (np. ogółnorozwojówka, siła).

1) Trening ogólnorozwojowy:

W domu lub na sali: siłownia, podciągnięcia.W skałkach 7a, 7b później około 20 razy drogi w stopniu około 8a, często dwa razy pod rząd lub trzy razy, z dwu minutowymi odpoczynkami między wspięciami (drogi znane).Na sali podobnie jak w skałkach z tym że odpoczynki między wspięciami sięgają od 3 do 5 minut.

2) Trening wytrzymałościowy:

W domu trening na desce (zwisy na czas itd.). Na sali: drogi o zwiększającym się stopniu trudności, wspinanie przedzielone jest kilkoma boulderami. Następnie wystarczająco długi odpoczynek po którym następują 2 lub 3 przymiarki do hard core’owego RP (pomiędzy wspięciami porządny odpoczynek). Trening należy zakończyć przez dwie serie wspięć na trzech drogach (2 minuty odpoczynku między drogami, 10 minut odpoczynku między seriami).

3) Trening siłowy:

Serie przystawek lub chodzenie na samych rękach (bynajmniej nie po ziemi). Robienie ruchów coraz trudniejszych. Zalecane dobre odpoczynki.Wspinanie na max’a przez 30 s. do 1 minuty, odpoczynek i jeszcze raz, i jeszcze raz……..

Po za tym “Franciszek Wielki” dużo się rozciąga (przed, po i w czasie treningu), pije dużo wody, biega. Nie pije nawet piwa, nie pali blantów ni lufki ni papierosów ni fajki, zdrowo się odżywia.

Kaotik

Źródła: Grimper
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum