13 września 1999 08:01

Arco

Jak co roku we wrześniu do Arco we Włoszech przybyła czołówka światowych wspinaczy, aby wziąć udział w najbardziej prestiżowych zawodach Rock Master. 11 i 12 września odbyły się zmagania w trzech konkurencjach – trudność, czas oraz bouldering.

Zawody na trudność wygrał nasz dobry znajomy z Korony Żenia Owczennikow, pokonał w RP i OS (w obu był najlepszy) samego Franciszka Legranda oraz Yuji Hirayame – a pamiętam, że przegrałem z nim w ping-ponga 2:1, po bardzo zaciętej walce i dygnąłem na kilku jego przystawkach…

Wśród pań najlepsza była Muriel Sarkany przed Liv Sansoz i Martiną Cufar. Nie udał się start Iwonie Gronkiewicz-Marcisz, chociaż po RP zajmowała wysoką 4 pozycję, w OS spadła najniżej i ostatecznie zajęła 11, przedostatnią pozycję. Mimo to, należą się Iwonie poraz kolejny słowa uznania, że mogła startować w tak prestiżowych zawodach na trudność. Kiedy podobny zaszczyt spotka któregoś z panów…

Drugim polskim akcentem w Arco był start Tomasza Oleksego oraz Łukasza Mullera w zawodach na czas. Pech chciał, że trafili na siebie w 1/8 finału i dalej mógł już tylko walczyć zwycięzca bratobójczego pojedynku – Tomek Oleksy, który ostatecznie zajął 4 miejsce; Łukasz – 9 miejsce.

Trzecią konkurencją Rock Master w Arco były zawody boulderingowe, w których pierwsze miejsca zdobyli – Daniel Andrada z Hiszpanii oraz Elena Choumilowa z Rosji. Super wypadła Iwona, zajęła drugą pozycję, po pokonaniu Jewgienij wszystkich boulderów, ustępując zwyciężczyni jedynie gorszym czasem.

Sprocket
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum