Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

XIV Memoriał Bartka Olszańskiego

12 grudnia 2015 - 13 grudnia 2015

XIV Memoriał Bartka Olszańskiego odbędzie się w terminie 12 – 13 grudnia 2015 r. w Słowackim Raju, w rejonie malowniczego Przełomu Hornadu, na wybitnych ścianach górujących nad polaną Letanowskiego Młyna. Drogi wspinaczkowe w dużej ilości i o zróżnicowanych trudnościach zostały przygotowane przez słowacki team.

Informacje ogólne

Termin zawodów: 12-13/12/2015

Miejsce zawodów: . Słowacki Raj, Letanovsky Mlyn, Słowacja (N 48˚57`718„ E 20˚26`726„ – parking).

Miejsce zawodów znajduje się 8km od miejsca zakwaterowania, bezpłatny parking (dojazd we własnym zakresie). Pod ścianę ok. 15-20min.

Baza zawodów i biuro organizacyjne: Spiskie Tomaszowce,  Pensjonat „Hornad” ul.Skolska 3 http://www.slovenskyraj.sk/hornad/

Termin nadsyłania zgłoszeń:

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, wiek, przynależność klubową, miejscowość oraz potwierdzenie opłaty memoriałowej, prosimy przesyłać wyłącznie drogą mailową do 09/12/2015 na adres:mbo.drytool@gmail.com

Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone drogą elektroniczną.
Jeżeli zawodnicy będą przyjeżdżać z osobami towarzyszącymi prosimy o podanie w zgłoszeniu danych tych osób. Ze względu na logistykę zawodów ilość uczestników jest ograniczona, o wpisaniu na listę startową będzie decydować kolejność zgłoszenia. Gdyby ktoś rezygnował z udziału prosimy o przesłanie w tej sprawie maila.

Opłata startowa i zakwaterowanie:

Opłata startowa dla zawodników wynosi 50 € od zawodnika, (40 € osoba towarzysząca).

Numer konta na które należy kierować wpłaty: 33 1050 1474 1000 0090 6622 6425

Marta Zwierżańska-Olszańska
Pardałówka 1/16
34-500 Zakopane

Opłata obejmuje: wpisowe, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, impreza integracyjna, gadżety memoriałowe.
Dla uczestników MBO i osób towarzyszących będą zarezerwowane miejsca w Pensjonacie „Hornad”. Obiekt posiada ograniczoną ilość miejsc noclegowych na łóżkach, więc decyduje kolejność zgłoszeń.

Ze względów organizacyjnych prosimy o przybycie do pensjonatu w piątek  (11/12/2015).
Tylko osoby, które dokonają zgłoszenia do 09/12/2015 oraz dokonają opłaty startowej będą wpisane na listę startową; informacja o przyjęciu na Memoriał będzie wysyłana mailem na adres podany w zgłoszeniu.

Ubezpieczenie indywidualne – uwaga!!! bardzo ważne: każdy uczestnik musi posiadać indywidualne ubezpieczenie górskie ważne na terenie Słowackiego Raju w okresie trwania Memoriału Bartka. Ubezpieczenie musi obejmować: koszty górskiej akcji ratunkowej bez   użycia śmigłowca, koszty górskiej akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca, koszty leczenia oraz koszty następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie Słowackiego Raju. Prosimy o zabranie ze sobą ważnej polisy w celu okazania jej przy rejestracji zawodnika. W przypadku braku polisy zawodnik nie będzie dopuszczony do startu.

Osoby posiadające ważne ubezpieczenie ALPENVEREIN proszone są o zabranie ze sobą ważnej polisy i okazanie jej przy rejestracji.

Bardzo ważne: Ze względu na zmianę formuły zawodów oraz dużą liczbę dróg (ok. 17) prosimy, aby zespoły wspinaczkowe ( w miarę możliwości) posiadały własną linę pojedynczą ok. 60m oraz komplet ekspresów. Organizatorzy zapewniają sprzęt lecz w związku z dużą ilością dróg Wasze wsparcie sprzętowe znacznie usprawni zawody.

Obiekt wspinaczkowy: naturalne skalne formacje, w pełni ubezpieczone.

Telefony kontaktowe: Marta Olszańska, kom. +48 607 079 420.

Program zawodów

11/12/2015 piątek

od 17:00 Zakwaterowanie

20:00 Otwarcie biura zawodów, zebranie

12/12/2015
08:00 rozpoczęcie XIV MBO
16:00 zakończenie pierwszego dnia
19:00 kolacja integracyjna

13/12/2015
08:00 kontynuacja XIV MBO
16:00 zakończenie XIV MBO

Regulamin zawodów

 • Formuła zawodów jest otwarta – zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Każdy z zawodników będzie miał szansę zmierzyć się ze wszystkimi drogami.
 • Na drogach nie obowiązują limity czasu.
 • Zostanie przygotowanych ok. 17 dróg wspinaczkowych o długości około 25 m i zróżnicowanych trudnościach (to będzie niespodzianka).
 • Szczegóły zostaną podane najpóźniej w dniu rozpoczęcia Memoriału.
 • Do punktacji zawodników będzie liczona suma „wpinek” ze wszystkich dróg – każda wpinka to 1 pkt. O zwycięstwie będzie decydowała suma punktów ze wszystkich dróg. Szczegóły na zebraniu w piątek 11/12/2015 godz. 20:00.
 • Obowiązuje zakaz używania ostróg w rakach.
 • Obowiązuje nakaz używania kasków (obowiązuje również osoby towarzyszące!).
 • Obowiązuje dowolność w używaniu dziabek (ze smyczkami, bez smyczek).
 • Zawodnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Zawodnicy biorą udział w Memoriale na własną odpowiedzialność i ryzyko. Zawodnicy muszą posiadać indywidualne ubezpieczenie górskie ważne na terenie Słowackiego Raju w okresie trwania Memoriału Bartka. Ubezpieczenie musi obejmować: koszty górskiej akcji ratunkowej bez użycia śmigłowca, koszty górskiej akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca, koszty leczenia oraz koszty następstw nieszczęśliwych wypadków. Prosimy o zabranie ze sobą ważnej polisy w celu okazania jej przy rejestracji zawodnika. W przypadku braku polisy zawodnik nie będzie dopuszczony do startu. Osoby posiadające ważne ubezpieczenie ALPENVEREIN proszone są o zabranie ze sobą ważnej polisy i okazanie jej przy rejestracji.
 • Każdy zawodnik powinien posiadać własny atestowany sprzęt osobisty: uprząż, raki, czekany, karabinki osobiste, kask. Zawodnicy asekurują się nawzajem.
 • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie zawodów.

 

CZEKAMY NA WAS :)

Szczegóły

Początek:
12 grudnia 2015
Koniec:
13 grudnia 2015
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
http://www.memorialbartka.com/

Miejsce wydarzenia

Pensjonat „Hornad”
Skolska 3
Spišské Tomášovce, Słowacja (Republika Słowacka)
+ Google Map