- wydarzenie już minęło.
Speleokonfrontacje 2014

W dniach 21-23 listopada 2014 w Podlesicach odbędzie się kolejna, 19. już edycja największej w Polsce imprezy, skupiającej grotołazów z wszystkich zakątków kraju. W ubiegłym roku zgromadziła ona około 300 osób!
Program
Piątek 21 listopada
godz. 20.00 Koncert Zespołu Chałos (rockowo-bluesowe brzmienie i repertuar jaskiniowy), po koncercie ognisko integracyjne i symboliczne obchody 45-lecia Speleoklubu Dąbrowa Górnicza
Sobota 22 listopada
do 15:00
- Kiermasz sprzętu, odzieży, literatury górskiej
- Mini-Zawody we wspinaczce w kaloszach (na ściance pneumatycznej)
- Prelekcje pozakonkursowe (historyczne, naukowe, informacyjne)
15.00 – obiad
16.00 – Zasadnicza część Speleokonfrontacji:
Przegląd działalności jaskiniowej, górskiej, kanioningowej, nurkowania jaskiniowego Filmy i prezentacje przygotowane przez kierowników/uczestników wypraw eksploracyjnych, sportowych i poznawczych. Konkurs na najlepszą prezentację (do 10 minut) i wyczyn roku
ok. 22.00 – grill, dyskoteka
Niedziela 23 listopada
- Wręczenie nagród konkursowych (statuetki ufundowane przez Prezydenta Dąbrowy Górniczej, nagrody sponsorów)
- Konkurs dla publiczności (pytania dotyczące działalności przedstawionej w sobotę, historii imprezy oraz pytania różne)
Organizatorzy przygotowali również koszulkę okolicznościową z logiem (z elementem odblaskowym) na piersi oraz z tekstem „Hymnu Grotołazów” na plecach
Organizator:
- Speleoklub Dąbrowa Górnicza,
- Komisja Taternictwa Jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu
Miejsce imprezy: Zajazd Jurajski w Podlesicach
