W dniach 15–16 listopada w Toruniu odbędą się zawody Pucharu Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w prowadzeniu i na czas (standard 15 m).
1. Organizacja
Polski Związek Alpinizmu, Centrum Wspinaczkowe GATO.
Osoba odpowiedzialna: Jakub Gruszczyński, GSM .
2. Sponsorzy
Gatowalls, Camper, NST, DMM, Skylotec.
3. Patronat medialny
4. Uczestnictwo
W zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy posiadający aktualne badania lekarskie wydane przez lekarza uprawnionego do orzecznictwa sportowo-lekarskiego.
Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców. Formularz do wyrażenia przez rodzica/prawnego opiekuna zgody na uczestnictwo dziecka w rywalizacji znajduje się tutaj.
Formularz można wysyłać pocztą tradycyjną do biura PZA lub przekazać sędziemu głównemu podczas rejestracji na zawody.
Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom ubezpieczenie NW.
5. Rejestracja — prowadzenie
Zgłoszenia są przyjmowane poprzez wypełnienie i przesłanie internetowego formularza zgłoszeniowego.
Lista zgłoszeń.
6. Rejestracja — czas
Zgłoszenia są przyjmowane poprzez wypełnienie i przesłanie internetowego formularza zgłoszeniowego.
Lista zgłoszeń.
7. Termin przyjmowania zgłoszeń
Zgłoszenia przez Internet przyjmowane są do 14.11.2014.
8. Nagrody i świadczenia organizatorów
Nagrody pieniężne w kategoriach seniorów:
1. miejsce – 700 zł,
2. miejsce – 500 zł,
3. miejsce – 300 zł.
9. Opłata startowa
40 złotych, płatne w biurze zawodów; 50 złotych w przypadku braku zgłoszenia przez Internet.
10. Miejsce zawodów
Hala sportowo-widowiskowa w Toruniu, ul. J. Bema 73-89.
11. Harmonogram — Puchar Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych na czas
Sobota, 15.11.2014
13:00–14:00 — zapisy i weryfikacja zgłoszeń,
14:30 — ogłoszenie list startowych,
15:00–17:00 — praktyki i eliminacje: juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy i młodzieżowcy,
18:00–20:00 — finały: juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy i młodzieżowcy,
21:00 — dekoracja zwycięzców i zakończenie zawodów.
12. Harmonogram — Puchar Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w prowadzeniu
Sobota, 15.11.2014
Eliminacje zostaną przeprowadzone w formule „flash”. W każdej kategorii będą do poprowadzenia 2 drogi eliminacyjne. Runda półfinałowa nie zostanie rozegrana.
07:30–08:30 — zapisy i weryfikacja zgłoszeń w kategoriach juniorów i juniorów młodszych,
09:00 — ogłoszenie list startowych w kategoriach juniorów i juniorów młodszych,
09:30 — pokazy obu dróg eliminacyjnych w kategoriach juniorów i juniorów młodszych,
10:00 — eliminacje juniorów i juniorów młodszych,
10:00–11:00 — zapisy i weryfikacja zgłoszeń w kategoriach seniorów i młodzieżowców,
11:30 — ogłoszenie list startowych w kategoriach seniorów i młodzieżowców,
12:00 — eliminacje seniorów i młodzieżowców.
Niedziela, 16.11.2014
09:30 — otwarcie strefy izolacji dla finalistów wszystkich kategorii,
10:30 — zamknięcie strefy izolacji dla finalistów wszystkich kategorii,
10:45 — prezentacja zawodników i oglądanie dróg finałowych juniorów,
11:00 — finał juniorów,
12:15 — prezentacja zawodników i oglądanie dróg finałowych juniorów młodszych,
12:30 — finał juniorów młodszych,
13:45 — prezentacja zawodników i oglądanie dróg finałowych seniorów i młodzieżowców,
14:00 — finał seniorów i młodzieżowców,
16:00 — dekoracja zwycięzców i zakończenie zawodów.
13. Informacja turystyczna