Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Prelekcja Artura Małka: Zima i Lato w Karakorum, K2 i Broad Peak

2 listopada 2014 @ 18:00 - 21:00

2 listopada w Klubie Podróżników Namaste w Katowicach odbędzie się spotkanie z himalaistą – Arturem Małkiem. Całkowity dochód z biletów zostanie przeznaczony na budowę pomnika upamiętniającego zmarłych himalaistów

Artur opowie o zimie i lecie w Karakorum oraz o swoich wyprawach na K2 i Broad Peak.

Spotkanie odbędzie się w Klubie Podróżników Namaste, który znajduje się w Katowicach przy ulicy Sobieskiego 27.

Wstęp po 10 zł, dla klubowiczów 5 zł. Bilety do nabycia w Klubie Namaste, ilość miejsc ograniczona. Start o godz. 18:00.

Pomnik ma powstać w katowickim Parku Kościuszki. Zbiórka na pomnik prowadzona jest także za pośrednictwem PolakPotrafi.pl. Zachęcamy do wsparcia akcji!

***

Artur Małek – taternik, alpinista i himalaista, instruktor wspinaczki. Uczestnik programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Organizator i uczestnik kilkudziesięciu wypraw, m.in. w Alpy, Andy, Himalaje oraz góry Afryki. Jest absolwentem fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach.

5 marca 2013 roku wraz z Adamem Bieleckim, Maciejem Berbeką oraz Tomaszem Kowalskim dokonał pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak (8047 m n.p.m.). Była to wyprawa Polskiego Związku Alpinizmu w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2010–2015 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. Latem 2014 roku, także w ramach programu PHZ, wyruszył na wyprawę, której celem było K2.

Ma na swoim koncie zimowe przejścia na Kotle Kazalnicy w Tatrach, w tym m.in.: Uskok Laborantów, Cień Wielkiej Góry, Parada Jedynek, Orzeł z Empiru, Miłośnik wspinaczki w lodzie i drytoolingu.

Źródło: Outdoor Magazyn

Szczegóły

Data:
2 listopada 2014
Godzina:
18:00 - 21:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Klub Podróżników – Namaste
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Klub Podróżników – Namaste
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, 40-082 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia