11 lipca 2011 12:41

Polacy na podium PEJ w Chamonix – zwycięstwo i rekord życiowy Oli Rudzińskiej

Tuż przed startem seniorskiego PŚ w Chamonix, we francuskich Alpach o punkty Pucharu Europy walczyli w czasówkach juniorzy.

Dobrze wystartowała w Chamonix nasza reprezentacja, na czele z aktualną Mistrzynią Polski Juniorów, Aleksandrą Rudzińską (Skarpa Lublin). Ola potwierdziła bardzo wysoką formę i wygrała PE w kategorii juniorki A, poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy z czasem 9,92 sek.

Złota medalista PEJ – Ola Rudzińska (fot. Grzegorz Gajaszek)

W tej samej grupie 3. miejsce wywalczyła Iza Janis (MKS Pałac Młodzieży Tarnów). Występ nie wyszedł natomiast Ani Brożek, która zajęła ostatnią 17. pozycję.

PEJ Chamonix 2011 (fot. Grzegorz Gajaszek)

W kategorii juniorzy A bardzo wysoko, bo na 2. miejscu uplasował się Rafał Hałasa (Skarpa Lublin). Przypomnijmy, że Rafał jest, podobnie jak Ola Rudzińska, złotym medalistą MP w Lublinie.

Pozostali nasi zawodnicy w tej grupie wiekowej kończyli biegi już na dalszych miejscach – 7. Maciej Styla (Skarpa Lublin), 9. Jakub Kozłowski (Skarpa Lublin), 10. Tomasz Sordyl, 12. Jacek Kaczanowski (Pałac Młodzieży Tarnów) i 13. Michał Lewicki (Pałac Młodzieży Tarnów).

W kategorii juniorki tuż za podium, na 4. miejscu znalazła się Karina Mirosław (Skarpa Lublin). Chłopcy biegali już trochę gorzej. 8 był Marcin Dzieński (MKS Pałac Młodzieży), 10. Paweł Sikora (Skarpa Lublin), 12. Hubert Styła (Skarpa Lublin), a 13. Hubert Przytuła (Skarpa Lublin).

Juniorów B reprezentowali Karol Denis (Skarpa Lublin), który skończył zawody z 6. lokatą i Jakub Harańczyk z 7. miejscem.

Pełne wyniki Pucharu Europy Juniorów w Chamonix tutaj.