11 marca 2011 17:47

Puchar Polski UKS na czas w Skarpie

5 marca 2011 odbyły się zawody z cyklu Pucharu Polski UKS w konkurencji na czas. Zawody zostały przeprowadzone w "SKARPA" Centrum Sportu (Bytom-Szombierki) po raz pierwszy. Skarpa gościła najmłodszych miłośników czasówek z całej Polski.

Dosięgnąć dzwonka (fot. Adam Benek)

Na starcie stanęło 44 młodych wspinaczy. W kategorii do 9 lat startowało 6 chłopców i 3 dziewczęta, w kategorii od 10 do11 lat – 8 chłopców i 11dziewcząt, a kategorii od 12 do 13 lat – 6 chłopców i 10 dziewcząt.

Uczestnicy reprezentowali kluby: ŁKW Łódź, AKG Łódź, UKA Agama Warszawa, "Skarpa" Lublin, UKS Brzeszcze, Chorzów Transformator, Bytom i "Skarpa" Centrum Sportu.

Zawodnikom został rozdane nagrody rzeczowe (puchary, medale oraz dyplomy), dodatkowo Prezydent Miasta Bytom Piotr Koj wręczył Puchar Prezydenta najszybszemu zawodnikowi Szymonowi Pęcikiewiczowi.

(fot. Adam Benek)

Składamy serdeczne podziękowania dla Polskiego Czerwonego Krzyża za objęcie bezpłatnie opieką medyczną zawodów Pucharu Polski UKS we wspinaczce na czas.