Wczoraj w Zakopanem odbył się finał V-tego Memoriału Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej "Dry Tooling".
Memoriał poświęcony jest pamięci ratownika TOPR Bartka Olszańskiego, który wraz ze swoim kolegą Markiem "Mają" Łabunowiczem, zginął w lawinie podczas akcji ratunkowej w Tatrach pod Szpiglasową Przełęczą (30.12.2001).
Ściana w Zakopanem
Przez ostatnie 4 lata memoriał odbywał się na naturalnych obiektach, ale tegoroczna jubileuszowa edycja została przeprowadzona na sztucznej ścianie, ponownie dając początek nowej formule w tej dyscyplinie sportu w naszym kraju.
W Memoriale wystartowało 22 zawodników i 5 zawodniczek.
Finałowa rywalizacja rozpoczęła się w niedzielę wieczorem. Rywalizację wśród pań (na wędkę i RP) wygrała Iwona Soczyńska. Zawodniczka SKTJ wyprzedziła Agnieszkę Ostrzałek i Magdalenę Waluszek. Specjalne wyróżnienie za postawę zostało przyznane Katarzynie Okuszko.
Iwona Soczyńska w finale
Paweł Zioło w finale
Męzczyźni walczyli OS i z dołem na drodze o trudnościach ok. VIII. Żaden zawodnik nie skończył drogi, a najlepiej radził sobie Paweł Zioło, a kolejne miejsca zajęli Rafał Mikler i Paweł Kopta.
Zwycięzcy Memoriału: Iwona Soczyńska i Paweł Zioło
Wyniki kobiety:
Iwona Soczyńska (Sądecki Klub Taternictwa Jaskiniowego Nowy Sącz)