2 sierpnia 2017 15:29

Polacy wysoko w Tatranská Šelma Vertical 2017

W miniony weekend w słowackich Tatrach odbył się bieg górski Tatranská Šelma Vertical 2017 zaliczany do Pucharu Słowacji w Skyrunningu. Podczas zawodów doskonale spisali się Polacy.

Piękna oprawa biegu Vertical (fot.Lukas Podolak / Tatranská Šelma)

Podobnego biegu nie udałoby się rozegrać w Polsce. Stosunkowo krótka, bo licząca 7 km, trasa Tatranská Šelma Vertical pokonuje bowiem przewyższenie 1400 m. Wyścig ma więc charakter nieustannego, niezwykle wyczerpującego podbiegu. Rywalizacja rozpoczyna się w Starým Smokovcu na wysokości 1025 m n.p.m, a meta wyścigu to sam wierzchołek Slavkovskiego Szczytu – 2452 m n.p.m. W tegorocznych zawodach bieg Vertical ukończyło w sumie 184 zawodników i zawodniczek. Limit czasowy dla tej trasy to zaledwie 1:58:00 co sprawia, że na start decydują się tylko bardzo dobrze przygotowani zawodnicy.

Zwycięzcą klasyfikacji ogólnej był Słowak Josef Hlavco z czasem 1:02:22. Zaledwie 17 sekund później metę przeciął nasz rodak Paweł „Pigmej” Krawczyk (Dare2b). Paweł zwyciężył tym samym w kategorii Masters i ustanowił rekord trasy dla tej kategorii – 1:02:39.

Na podium kategorii Masters przeważają Polacy (fot.Lukas Podolak / Tatranská Šelma)

3. miejsce w klasyfikacji mężczyzn A (urodzonych po roku 1978) zajął Marcin Rzeszótko (KW Zakopane / TOPR / Scarpa), a 2. miejsce, po Pigmeju w kategorii B (Masters) udało się zająć Zbigniewowi Jaworskiemu (Kluszkowice).

Wśród kobiet mamy jeszcze więcej rewelacji na polskim froncie. Zwyciężyła Magdalena Kozielska (Dynafit) ustanawiając nowy rekord trasy – 1:13:45. Magda poprawiła tym samym poprzedni rekord o prawie 10 minut!

Drugie miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła również nasza zawodniczka Iwona Januszyk (Dare 2B) kończąc bieg z czasem 1:25:36. 

Więcej o biegu na stronie OutdoorMagazyn

Michał Gurgul
źródło: Tatranská Šelma, Informacja prasowa Dare 2b
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum