16 lipca 2017 14:36

Adam Karpierz wciąga Batalion Skała VI.7

Adam „Gaduła” Karpierz (Singing Rock Polska, friction.pl, Heartbeat, KS Korona) zdecydowanie jest w formie i  nie pozwala dać o sobie zapomnieć. Przed kilkoma dniami pisaliśmy o jego przejściu drogi Nie dla psa kiełbasa VI.7, teraz zatopował na kolejnym pochylcowym ekstremie z tej samej półki: Batalion Skała.

Adam Karpierz na „Batalion Skała” VI.7, Pochylec (fot. Paweł Wrona / CCD Fotografia)

Batalion Skała VI.7 to jedna z najtrudniejszych linii Pochylca, pokonana w 2012 roku przez Piotrka Schaba. Droga ma wiele powtórzeń (Łukasz Dudek, Marcin Wszołek, Adrian Chmiała, Grzegorz Gołowczyk, Wojtek Pełka, Stefan Madej) oraz kobiece autorstwa oczywiście Kingi Ociepki-Grzegulskiej (2016).

Adam tak pisze o swoje przygodzie z Batalionem Skała:

Pierwsze wstawki w drogę zanotowałem już miesiąc temu kiedy to próbowałem boulder startowy. Odkryłem super wysokie drop knee które nie dość, że pomagało mi zrobić cruxa to jeszcze było mega estetyczne, a następnie połączyłem teren od 2 wpinki (początek boulderu) do poziomej rysy (koniec głównych trudności) od strzału (oczywiście znając 2 część drogi z Ekspozytury). Niestety w kolejnej wstawce urwałem kluczowy dla siebie stopień, rozwaliłem skórę na palcu i nie mogłem ogarnąć jak idzie góra.

Drogę odpuściłem do momentu jak zobaczyłem zdjęcie Stefan Madej i dopytałem się ekipy jak to dokładnie idzie. Wyposażony w tą wiedzę wróciłem na Pochylca i tego samego dnia przypatentowałem górną połowę drogi, oraz oddałem 2 dobre wstawki z czego 1 skończyła się na ostatnim trudnym miejscu na Proroku. Wczoraj w tym samym miejscu, wiedziałem już, że nic nie jest w stanie mnie zrzucić 

Wygląda na to, że Adam jest już prawie na finiszu do rozprawienia się ze wszystkimi propozycjami słynnego Pochylca, do czego brakuje mu chyba jedynie Pierdolonego ogranicznika VI.6.

Mysza
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum

  sheck: Re: Grań Kościelców
  Zespół odnaleziony...

  sheck: Re: Grań Kościelców
  Młoda dziewczyna i ok 40 letni "wspinacz" w białych kaskach :D...

  Zbychu: Re: Grań Kościelców
  Jaki skład osobowy miał? Moi znajomi tam działali w środę, a na pewno Twojego posta tutaj nie p...

  29-07 Kurs skałkowy
  8 SZKOŁA WSPINANIA ÓSEMKA
  27-07 Kurs wspinania na własnej asekuracji w skałkach
  Adur Szkoła Wspinania Moniki Niedbalskiej i Pawła Kopty
  25-07 Kurs skałkowy
  CERRO Szkoła Wspinania - licencja PZA
  27-07 Kurs wspinania na własnej asekuracji w skałkach
  CERRO Szkoła Wspinania - licencja PZA

  Archiwa