30 kwietnia 2017 09:32

Rekordowe Nanjing. Zwyciężają Julia Kaplina i Reza Alipourshena

Druga edycja Pucharu Świata w konkurencji na czas rozegrana w Nanjing (Chiny) była wyjątkowa. Jej zwycięzcy, Julia Kaplina i Reza Alipourshena, pobili rekordy świata! Polacy poza podium.

Reza Alipourshena był w Nanjing nie do zatrzymania

Rywalizację podczas drugiej edycji Pucharu Świata zdominowali niezawodna Julia Kaplina i niezwykle dynamiczny Irańczyk Reza Alipourshena.

Rosjanka zwyciężyła bijąc w finałowym biegu z Marią Krasawiną swój własny rekord sprzed tygodnia. Kaplina poprawiła się o 8/100 i obecny rekordowy czas to 7.38 s.

Irańczyk miał do pobicia rekord Daniło Bołdyriewa sprzed dwóch lat. Jego czas 5.48 s, lepszy od rekordowego biegu Ukraińca o 12/100, pokazuje że Irańczyk był dzisiaj nie do zatrzymania.

My z nadzieją czekaliśmy na start naszych reprezentantów. Marcin Dzieński przyzwyczaił nas w poprzednich sezonach do najwyższego stopnia podium i Mazurka Dąbrowskiego. Jednak pierwsze tegoroczne starty nie wychodzą naszemu zawodnikowi. Tydzień temu nie zakwalifikował się do finałowej rundy. Teraz było lepiej. Kwalifikacja się udała, ale nerwy opuściły Marcina już w pierwszym biegu finału. Nasz zawodnik odpadł po falstarcie.

Edyta Ropek świetnie biegała w Nanjing

Bardzo dobry start odnotowała za to nasza najbardziej utytułowana i doświadczona zawodniczka. Edyta Ropek wywalczyła 6. miejsce (!). Czapki z głów, może nie powinniśmy o tym pisać, ale w tym kontekście raczej trzeba – Edyta ma 37 lat.

Pozostałe nasze zawodniczki również dobrze biegały. Ania Brożek wywalczyła 9 miejsce a Klaudia Buczek 10.