20 lutego 2017 11:37

Toru Nakajima może odetchnąć – Lucid Dreaming zrobiony

Wygląda na to, że to Japończycy królują w ostatnich dniach na boulderach. Toshi Takeuchi wytycza 8C u siebie w kraju, a jego młodszy kolega Toru Nakajima przechodzi Lucid Dreaming 8C w Bishop.  

Toru Nakajima na topie „Lucid Dreaming” (fot. arch. T. Nakajima)

Lucid Dreaming to piekielnie trudny i psychiczny problem wytyczony przez Paula Robinsona na wysokim głazie Grandpa Peabody w Buttermilks. Jest wersją z siedzenia do Rastaman Vibration 8A+ Jareda Rotha, całość kończy się płytką Evilution. Mimo że najtrudniejsze kilka ruchów znajduje się na samym początku, pokonanie dolnej części nie jest wcale gwarancją sukcesu.

Co prawda przy Lucid Dreaming widnieje cyfra 8C, ale Amerykanin początkowo wycenił linię na 8C+. Zresztą kolejne, rzadkie, powtórzenia wskazują na to, że pokonanie Lucid to arcytrudne zadanie. Przy tym sam autor pisał o kluczowych przechwytach: „dla mnie są to dwa najtrudniejsze ruchy, jakie wykonałem w życiu”.

Robinson wytyczył Lucid Dreaming w 2010 roku. Dopiero w 2014 łupem Daniela Woodsa padło pierwsze powtórzenie, trzeci na topie meldował się w 2015 Alex Megos, który męczył się z linią jakieś 11 dni (jak na Niemca to kawał czasu). Z kolei Toru Nakajima musiał wracać pod Grandpa Peabody przez trzy sezony. Jak pisze, Lucy Dreaming kosztowała go wiele energii.

Zobaczcie przechwyty na Lucid Dreaming – prezentuje Alex Megos:

A przecież 23-letni Nakajima to nie byle jaka postać nie tylko w japońskim boulderingu, ale także na międzynarodowej arenie. Dla przykładu cały worek problemów z poziomu 8C. Już w sezonie 2012 udało mu się pokonać Tokoyo Dai Koyamady w Kasai, później były The Big Island Vincenta Pochona w Fontainbleau oraz Asagimadara w Mizugaki (pierwsze powtórzenie problemu autorstwa Tokio Muroi) – obie linie padły w 2013 roku, następnie The Story of Two Worlds Dave’a Grahama w Cresciano (2014) i Paint it Black Daniela Woodsa w Rocky Mountain National Park (2015).

Brunka
źródło: Instagram
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum

  shoessaiadidas: There Adidas Pw Human Race Nmd Pharrell low price
  [hr] Via SNKRS adidas shoes black was very, very strong in the market of the running with the B...

  Simbelmyne: Zegarowe przebieg dróg
  Hej. W którym miejscu łączy się Prostowanie Magnezjówki ze Ścieżkami Chaosu na Pewniku Wyboru?...

  gl: Re: Koziarz zdobyty - wejście ekstremalne
  a ja osobiście uważam, iż wątki patriotyczne są na tym polskojęzycznym forum nieustanie seko...

  26-08 Kurs skałkowy
  Kilimanjaro Szkoła Wspinania Waldka Niemca i Piotra Sztaby
  26-08 Kurs skałkowy
  Klub Wysokogórski Kraków
  24-08 Kurs wspinania na własnej asekuracji w skałkach
  CERRO Szkoła Wspinania - licencja PZA
  26-08 Letni kurs zaawansowanej turystyki górskiej
  Kilimanjaro Szkoła Wspinania Waldka Niemca i Piotra Sztaby

  Archiwa