Tomek Poznański z Arco: Dzieński dominuje PŚ 2016! Brożek z nowym rekordem Polski!

Kolejne dwa medale dla Polski w ostatnim sprawdzianie przed wrześniowymi Mistrzostwami Świata w Paryżu. Marcin Dzieński ze złotem, Klaudia Buczek z brązem.

Najlepsza ósemka w Arco (fot. Tomasz Poznański)

Marcin Dzieński po raz kolejny nie miał sobie równych (przypomnijmy, że wygrał dwie poprzednie rundy Pucharu Świata). Pierwszym przeciwnikiem „Ramba” był Rafał Hałasa, który nie mógł nawiązać z Marcinem walki, drugi bieg w finale to równie pewne zwycięstwo Marcina z Francuzem, Guillaume Moro.

W półfinale przeciwnikiem Polaka był Leonardo Gontero, reprezentant gospodarzy, któremu w Arco pomagał rozentuzjazmowany tłum kibiców. Rambo biegnie jednak 5,82 sekundy i w tym momencie już wiemy, że będziemy cieszyć się co najmniej ze srebrnego medalu. Finał to najszybszy bieg imprezy, w pojedynku z Ukraińcem Daniło Boldyriewem Marcin śrubuje najlepszy czas zawodów i biegnie 5,76 sekundy! To trzecie zwycięstwo Polaka i nowy rekord Polski! Patrz film poniżej:

Wśród kobiet mogliśmy kibicować aż czwórce reprezentantek. Do finałowej czwórki dotarły dwie najszybsze – Ola Rudzińska i Klaudia Buczek. W takim układzie, brąz Klaudii to najgorszy możliwy scenariusz jaki mógł się przytrafić biegaczkom. Obie przegrały swoje półfinałowe starcia z Anouk Jaubert i Julią Kapliną, po czym zmierzyły się w biegu o brąz. Złoty medal z Arco wywozi do Francji Anauk, która przełamała w finale bezbłędną i bardzo szybką Rosjankę.

Bardzo blisko strefy medalowej była kolejna Polka, Ania Brożek. Tarnowianka trafiła w ćwierćfinale na Anouck, co nie było rozdaniem dla niej najszczęśliwszym. Stanęła jednak na wysokości zadania wykręcając nowy rekord Polski – 8,05 sekundy! Niestety – z identycznym czasem bieg ukończyła Francuzka i w powtórzonym biegu nie dała już szans tarnowiance. Ostatecznie, szóste miejsce Ani pokazuje, że jej ostatnie, świetne wyniki na Mistrzostwach Polski i Pucharze Świata nie są dziełem przypadku.

W finale kibicowaliśmy też Patrycji Chudziak i Edycie Ropek. Zawodniczkom nie udało się awansować do najlepszej ósemki i ostatecznie uplasowały się na pozycjach 15 oraz 14.

Rafał Hałasa ukończył finały na 14. pozycji.