6 maja 2016 11:42

W niedzielę druga edycja Pucharu Świata w Nanjing. Jak się spiszą Nasi?

W niedzielę w Nanjing (Chiny) zostanie rozegrana druga edycja Pucharu Świata na czas. Czy nasi znowu wywalczą medale?

Klaudia Buczek, Julia Kaplina i Ola Rudzińska - dziewczyny na medal :)

Klaudia Buczek, Julia Kaplina i Ola Rudzińska – dziewczyny na medal :)

W pierwszej edycji w  Chongqing polskie reprezentantki wystartowały świetnie.  Klaudia Buczek wywalczyła srebrny medal, a Ola Rudzińska brąz! Bardzo dobrze biegał też Marcin Dzieński, który wywalczył 4. pozycję (mogło być lepiej, patrz film), dodatkowo w 1/2 finału ustalając czasem 5,97 rekord Polski!

Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy spiszą się w Nanjing co najmniej równie dobrze. Niestety skład naszej reprezentacji uległ uszczupleniu. Nie wystartuje Edyta Ropek (6. w Chongqing):

Z powodu nieoczekiwanego zdarzenia w rodzinie, Edyta Ropek musiała zrezygnować z udziału w drugiej edycji PŚ, która ma się odbyć w najbliższy weekend w chińskiej miejscowości Nanjing. Przebywająca w czasie zdarzenia w chińskim mieście Chongqing zawodniczka (gdzie rozgrywana była pierwsza edycja cyklu) wróciła już do Polski.

A zatem w niedzielę w Nanjing powalczą: Klaudia Buczek, Anna Brożek, Aleksandra Rudzińska, Michał Lewicki, Marcin Dzieński i Tomasz Sordyl. Trzymamy kciuki! Trzeba, bo jak widać na zdjęciu poniżej wśród uczestników PŚ jest moc :)