30 stycznia 2016 19:18

Charles Albert – L’alchimiste 8C (?) na bosaka…

Charles Albert to niezwykły boulderowiec, od 16 roku życia wspina się na bosaka i udowadnia, że bez butów wspinaczkowych da się robić ekstremalne problemy. Teraz dołożył kolejne świetne przejście – L’alchimiste, przy okazji przeceniając problem.

Choć wydaje się to nieprawdopodobne Charles ma już na swoim koncie boulder o trudnościach 8C pokonany na bosaka. To La valse aux adieux (prolongée) w sektorze Rocher Canon, oczywiście Fontainebleau. To na nim możemy go oglądać w filmie powyżej.

Teraz Charles przejściem L’alchimiste wrzucił kamyczek do ogródka najlepszych wspinaczy. Problem znajduje się w Fontainebleau (w sektorze Apremont). W 1997 roku przeszedł go Marc Le Menestrel i wycenił na 8B. Potem ktoś skuł chwyty w cruxie. Po 18 latach problem „powtórzył” Nalle Hukkataival. Ostatnio L’alchimiste przeszedł Alban Levier, który uważa, że trudności problemu to około 8C. Według bosonogiego Charlesa wersja, którą on pokonał, mieści się w stopniu 8B+ (Hukkataival i Levier szli bardziej w prawo, Albert autorskim wariantem w lewo).

Francuz napisał wczoraj:

Hej, dzisiaj zrobiłem L’alchimiste na wprost. Na filmie możecie zobaczyć Nalle próbującego dwóch metod. Na wprost to ta, która idzie w lewo. To fajne 8B+.

Mysza
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum

  sheck: Re: Grań Kościelców
  Zespół odnaleziony...

  sheck: Re: Grań Kościelców
  Młoda dziewczyna i ok 40 letni "wspinacz" w białych kaskach :D...

  Zbychu: Re: Grań Kościelców
  Jaki skład osobowy miał? Moi znajomi tam działali w środę, a na pewno Twojego posta tutaj nie p...

  25-07 Kurs skałkowy
  Free Climbing Szkoła Wspinania Rafał Pietrasiak
  29-07 Kurs skałkowy
  8 SZKOŁA WSPINANIA ÓSEMKA
  27-07 Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych
  Free Climbing Szkoła Wspinania Rafał Pietrasiak
  23-07 Kurs taternicki
   COS-PZA "Betlejemka"

  Archiwa