3 listopada 2015 18:24

Light Before Wisdom – nowa droga na Cerro Kishtwar

Międzynarodowy zespół w składzie Marko Prezelj, Urban Novak, Hayden Kennedy i Manu Pellissier wytyczyli drogę Light Before Wisdom na wschodniej ścianie Cerro Kishtwar (indyjskiej części Himalajów Zachodnich).

Niesamowite widoki Kishtwar (fot. Marko Prezejl)

Niesamowite widoki Kishtwar (fot. Marko Prezejl)

Przejście miało miejsce w dniach 4-8 października. I tu trzeba zacytować Manu:

5 października po opadzie śniegu ściana byla oblepiona świeżym śniegiem. Było zimno, Marko torował a Urban, Hayden i ja and już rozglądaliśmy się za łatwiejszym żlebem, który dawałby nam większe szanse… Większe szanse na co?

„Nie bądźcie takimi cipkami, możemy to zrobić…”

Te słodkie słowa wypłynęły z ust słoweńskiego poety Marko Prezelja… Mocne słowa Marko trafiły w punkt i natychmiast przestawiliśmy się na znalezienie najlepszej drogi, nie łatwej czy komfortowej, ale zdecydowanie najlepszej: prosto przez wschodnią ścianę.

“Light Before Wisdom” na Cerro Kishtwar (ED+/1200m, WI6; 5.11; A2;M6) - 4-8.10.2015, Marko Prezelj, Urban Novak, Hayden Kennedy, Manu Pellissier.

“Light Before Wisdom” na Cerro Kishtwar (ED+/1200m, WI6; 5.11; A2;M6) – 4-8.10.2015, Marko Prezelj, Urban Novak, Hayden Kennedy, Manu Pellissier.

Wspinaliśmy się wyciąg za wyciągiem, zmieniając się na prowadzeniu, wspólnie decydując, biwakując, śmiejąc się i dzieląc się czołówką… 8 października obudziliśmy się mając przed oczami jednen z najlepszych widoków, wokół same góry, żadnego śladu cywilizacji. Są takie momenty, których się nie zapomina, ten zostanie we mnie na zawsze, na 6173 m, wierzchołek Cerro Kishtwar.

A przechodząc do konkretów. 1200-metrowe Light Before Wisdom zostało wycenione na ED+, WI6, 5.11, A2, M6.

Mysza

Źródło: Millet
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum