15 lipca 2015 10:12

Nazwij Swój Szczyt! Tagas Expedition 2015

Tagas 2015 Expedition to projekt wyprawy alpinistycznej do doliny Lachit w Karakorum (Pakistan), gdzie znajduje się grupa dziewiczych wierzchołków o nazwie Tagas. Uczestnicy wyprawy Tomek Klimczak, Maciej Janczar, Maciej Bedrejczuk i Marcin Wernik proszą o wsparcie społeczność wspinaczkową.

Rejon działania Tagas 2015 Expedition - dolina Lachit, Pakistan

Rejon działania Tagas 2015 Expedition – dolina Lachit, Pakistan

Tagas Group

Tagas Group

Na stronach wyprawy czytamy:

Eksploracja! To motor napędowy alpinizmu od zarania dziejów. Przez wiele lat dolina Lachit znajdująca się w Karakorum na pograniczu Pakistanu i Indii była zamknięta dla ruchu wspinaczkowego z powodów politycznych. W roku 2015 ministerstwo turystyki Pakistanu zdecydowało się ją otworzyć i był to sygnał dla nas, żeby zacząć planować wyprawę. Niewiele jest informacji o tym rejonie i niewiele udało nam się zdobyć zdjęć. Ale to co zobaczyliśmy kompletnie nas urzekło. Dziewicze, nietknięte stopą człowieka, bezimienne śnieżno-skaliste turnie o wysokości około 6 tysięcy metrów. Marzenie każdego alpinisty!

Całkowity koszt wyprawy to 80 tys. złotych. Zespół otrzymał wsparcie z PZA i Funduszu Zawady, jednak do zamknięcia budżetu brakuje im ponad 30 tys. złotych. Tę eksploratorską wyprawę można wesprzeć na stronach Polak Potrafi, do czego gorąco zachęcamy.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum