21 czerwca 2015 13:50

W Chongqing zwyciężają Akiyo Noguchi i Sean McColl. Mechanior szósty!

Z zaciśniętymi kciukami i zszarganymi nerwami (relacja rwała się co kilka sekund) śledziliśmy transmisję z Pucharu Świata w boulderingu rozgrywaną w Chongqing. Emocje były wielkie bo przecież w finałach pierwszy raz od wielu lat mogliśmy kibicować polskiemu zawodnikowi.

Andrzej Mecherzyński-Wiktor na technicznej dwójce

Andrzej Mecherzyński-Wiktor rozpoczął finały od mocnego uderzenia. Pokonał flashem pierwszy boulder i po cichu liczyliśmy na kolejne łatwe zdobycze. Niestety na kolejnych problemach, technicznej dwójce i siłowej trójce, Mechanior wywalczył „jedynie” bonusy, odpadając z ostatnich przechwytów. Niestety czwórka również nie przepuściła naszego reprezentanta, który tym samym wywalczył 6. miejsce.

Ale to fantastyczny start Mechaniora, przypomnijmy, że właśnie wyrównał on swój wynik z 2004 roku z Erlangen, a polskiego zawodnika (Tomasz Oleksy) w finale PŚ widzieliśmy ostatnio w 2006 roku! Brawo Mechanior!

W zawodach zwyciężył Sean McColl, który jako jedyny rozprawił się ze wszystkim problemami przygotowanymi przez routesetterów. Problemy często wymagające dynamiki i precyzji ewidentnie pasowały Kanadyjczykowi.

8. JODŁOWSKI Jakub POL

W zawodach w Chongqing startował również Kuba Jodłowski i wywalczył najlepszą w karierze startów w PŚ 25. pozycję. Niestety do półfinałów zabrakło 5. miejsc.

Wśród pań pod nieobecność Anny Stöhr i Juliane Wurm pierwsze dwa miejsca na podium zajęły Japonki, a dla utytułowanej Akiyo Naguchi było to „łatwe” zwycięstwo. Drobne kłopoty miała jedynie z pierwszy problemem, który pokonała w drugiej próbie. Reszta padła flash!